Naszym zdaniem książka to najlepszy prezent. Dla każdego i na każdą okazję.

Ten cykl jest dla wszystkich Mikołajów, którzy jeszcze zastanawiają się, co podrzucić pod choinkę.

Kolega z pracy? Kuzyn, z którym lubisz pogadać, ale nie bardzo wiesz, co kupić mu z prezencie? Szef, który ma wszystko? Tata, który zarzeka się, że nic nie potrzebuje? Mężczyźni też lubią czytać! Wystarczy podsunąć im dobrą książkę! Na zaczytani.pl mamy takie, które wciągają bez reszty…

Pod niebem Patagonii, czyli motocyklowa wyprawa do Ameryki Południowej – Krzysztof Rudź, Wiesława Izabela Rudź

978-83-7942-803-8

„Pozycja niesamowicie wciągająca, pokazująca prawdziwość życia w podróży, dająca możliwość poznania innych kultur. Czyta się z zapartym tchem, czasem uśmiechając się pod nosem z nieprzewidzianych sytuacji, innym razem czując przeszywający dreszcz niepokoju, gdy podróżnicy stają przed wyzwaniem. Dla mnie jednak to książka o prawdziwych trudach życia, pokazująca prawdę z podróży, a nie tylko piękną otoczkę. Czułam się tak, jak gdyby to właśnie autorzy opowiadali specjalnie dla mnie swoją historię.”

smag-rekomendacje.blogspot.com

 

Detektyw Kris. Wzlot – Piotr Trzebuchowski

detektyw-kris_wzlot_okl

„Książka przyjemna, czyta się ją naprawdę szybko i strony same uciekają. Nawet nie wiem, kiedy był koniec i musiałam pożegnać się z bohaterami i ich dziwnymi historiami. Cieszę się, że miałam możliwość przeczytania tej książki i powiem szczerze, że będę na pewno bardzo często do niej wracać.”

zaczytanamarzycielka8.blogspot.com

 

Foka – Ludwik Artel

Foka_okl

„To jedna z ciekawszych i bardziej intrygujących pozycji na polskim rynku wydawniczym, jakie to ukazały się w ostatnim czasie. Przede wszystkim jest to jedna z nielicznych pozycji spod znaku polskiej powieści szpiegowskiej, a poza tym również jako jedna z niewielu, osadza w realiach lat 80-tych ubiegłego wieku. I jeśli dodam przy tym, że jest ona napisana w dobrym, inteligentnym i pasjonującym stylu, to chyba już nikogo nie muszę przekonywać do tego, iż naprawdę warto sięgnąć po książkę autorstwa Ludwika Artla.”

sztukater.pl

 

Rozgrywka – Bartek Marcinkowski

rozgrywka_okl

„Autor skutecznie przekonał mnie do tego, że przy odrobinie wyobraźni, materia historyczna może znakomicie sprawdzić się jako oś fabularna i ponownie zyskać na aktualności. Dlatego właśnie polecam tę książkę wszystkim, którzy od czasu do czasu mają ochotę na podróż do minionych czasów, bez zbędnych naukowych obciążeń. Ot, dla samej przyjemności wspominania absurdów naszej narodowej przeszłości.”

pulchralibra.blogspot.com

 

ASSA – Andrzej Kowalski

Assa_okl

„Uważam, że jest to znakomita powieść. Poruszana problematyka wyróżnia „Assę” spośród innych utworów jej gatunku. Jest również bardzo mocną stroną powieści. Kowalski poszczycić się może lekkim piórem oraz głęboką wiedzą na temat konstruowania wciągających historii. „Assa” jest utworem, w którym gra idzie o wysoką stawkę, przez co czytelnik utrzymywany jest w stanie ciągłego napięcia. Bohaterowie ryzykują wiele, a zakończenie powieści nie jest łatwe do przewidzenia. Jest to niewątpliwie powieść, którą czyta się jednym tchem, tym bardziej, że język, jakim została napisana jest prosty i klarowny, co umożliwia zrozumienie wszystkich wątków (a jest ich sporo). Nie będę tego ukrywać: „Assa” po prostu wbiła mnie w fotel.”

ksiazkilubie.blogspot.com

 

Czarna legenda. Część I: Archanioł – Anna Burzyńska

czarna_legenda_okl

„Podobno w ogólnej degrengoladzie czytelnictwa jaka nas dotyka najgorzej ma się powieść historyczna. Głownie dlatego, że kojarzy się z nudą źle nauczanej historii. Jest jednak szansa na zmianę, głownie za sprawa świetnych gatunkowych powieści jakie ostatnio za sprawą polskich autorów trafiają na rynek. Wśród nich na pewno poczesne miejsce zajmie cykl „Czarna legenda” Anny Burzyńskiej. Tak przynajmniej rokuje pierwszy tom – ‘Archanioł’.”

blurppp.com

 

2049 – Rafał Cichowski

2049_okl

„Potrafi zaskoczyć jak mało która książka. Choć tekst nie liczy sobie nawet trzystu stron, co rusz fabuła skręca w niespodziewaną stronę, a sam wydźwięk powieści okazuje się być inny, niż wcześniej się wydawało. Tak naprawdę za każdym razem, gdy w mojej głowie krystalizowała się ogólna opinia na temat dzieła Cichowskiego, ledwie po kilku stronach działo się coś, co wywracało moje spojrzenie na książkę na drugą stronę, w drobny mak rozbijając to, co zdążyłem sobie pomyśleć. Czytając tę powieść trzeba po prostu “spodziewać się niespodziewanego”, bo wielu zastosowanych przez autora rozwiązań nie da się przewidzieć.”

czworgiem-oczu.blogspot.com

Zapraszamy na zakupy na zaczytani.pl.

Przypominamy, że do 14 grudnia wszystkie książki w cenie 20 złotych!