Wielu z nas marzy o tym, by wziąć w końcu swoje życie zawodowe we własne ręce i spróbować sił w roli przedsiębiorcy. Najczęściej takie myśli dopadają nas równolegle z pomysłem na biznes, jakiego świat nie widział (a przynajmniej w pierwszej chwili mamy takie odczucie). Cóż więc prostszego od założenia własnej firmy i czerpania zysków z owego genialnego pomysłu? Stop.

 

Zatrzymajmy się tu na chwilę. Entuzjazm oczywiście jest godny pochwały, ale od pomysłu do jego realizacji jeszcze kawałek drogi. Zmierzmy się najpierw z tym, co na pewno lub prawdopodobnie nas czeka. I o tym właśnie jest ta książka.

Zacznę może nietypowo, bo od tego, że pierwszy rozdział mnie do niej nie przekonał. Owszem, był bardzo motywujący, zachęcający do działania i wiary we własne możliwości. Nie szukałam jednak poradnika mówcy motywacyjnego, a publikacji zawierającej potężną dawkę konkretów. Ku mojej radości okazało się, że taki wstęp miał swój cel. Kiedy już jesteś porządnie zmotywowany, a przed oczami widzisz sukces swojego przedsięwzięcia, łatwiej ci przyswoić konkrety związane z zakładaniem i prowadzeniem działalności, a siebie wyobrazić sobie w roli przedsiębiorcy.

W książce Andrzeja Flonta znajdziemy więc praktyczne informacje dotyczące biznesplanu, reklamy, etapów zakładania firmy i niezbędnej dokumentacji, ale także garść równie przydatnych wiadomości z zakresu umiejętności miękkich, takich jak komunikacja z klientem czy techniki negocjacyjne. Autor poszedł o krok dalej, poddając Czytelnikowi pomysły na biznes, które cieszą się aktualnie dużą popularnością. Żeby jednak nie było tak kolorowo, w „Jak odnieść pierwszy sukces w biznesie”, pisze się nie tylko o zaletach pracy „na swoim”. To także zbiór ważnych informacji o rozmaitych pułapkach i zagrożeniach oraz pytań, na które warto sobie odpowiedzieć przed zainwestowaniem we własną firmę. Bo chociaż bycie szefem wydaje się fajne, to warto mieć świadomość, że nie każdy posiada do tego odpowiednie predyspozycje i nie ma w tym nic złego.

Sporo konkretów, duża dawka wiedzy podanej w sposób usystematyzowany (wręcz podręcznikowy) plus dodatek motywacyjny, wszystko podane w sposób przystępny i bez zbędnej i niezrozumiałej terminologii zbyt fachowej. Publikacja godna polecenia.

 

 

Recenzja pochodzi z: zaczytana.com.pl