Anna Punda-Parvati „Szamanki w wielkim mieście”

Autorka książki zabiera nas w fascynująca podróż w odległe krainy, gdzie opowie nam o dalekich kulturach, mistycznych doświadczeniach, duchowości i cielesności. „Szamanki w wielkim mieście” opowiada historie trzech niezwykłych kobiet, których losy niespodziewanie splatają się w niezwykłych okolicznościach.

Trzy kobiety: Isis z Wenezueli, Libelula z Kuby i Kali z Meksyku spotykają się w miejscu, o którym mało kto mógłby pomyśleć: w Berlinie. Każda z nich jest inna, każda z nich boryka się z innymi problemami, każda z nich jest na różnym etapie swojego życia. Jednak coraz częstsze spotkania w jednym z berlińskich klubów sprawiają, że kobiety staja się sobie bardzo bliskie. Wszystkie starają się poukładać swoje życie na nowo w obcym mieście i obcej kulturze. To, co je łączy to to, że wychowały się w konserwatywnych kulturach Ameryki Łacińskiej, jednak pod pewnymi względami, niekiedy niezrozumiałych dla nich samych, nie potrafiły odnaleźć się pośród obowiązujących schematów i ról społecznych. Isis jest prawnikiem i samotnie wychowuje córkę. Po odejściu męża podjęła decyzję o wyjeździe do Niemiec. Kali wykłada gender studies, jest silną i niezależną kobietą. Zafascynowana rytmem bębnów zaczyna uczęszczać, a z czasem prowadzić zajęcia z azteckiego tańca. Libelula to aktorka i artystka, wnuczka medium. Zawodowo zajmuje się Laboratorium – miejscu twórczych eksperymentów, samorealizacji, rozwoju osobistego i projektowania życia, które sama stworzyła.

szamanki_oklChociaż „Szamanki w wielkim mieście” opowiadają o losach trzech różnych kobiet, to są one ze sobą silnie połączone. Autorka pozwala nam poznać kręgi kulturowe bohaterek. Dowiadujemy się o ważnych postaciach, wydarzeniach z życia tych krajów i ich historii. Znajdziemy opisy pradawnych wierzeń, fascynujących rytuałów i zwyczajów. Poznamy tajniki obrzędów, tańca, niesamowitych zakrętów losu i zbiegów okoliczności. Poza tym wszystkim poznamy celne diagnozy na temat współczesnej kobiecości.

Mimo niezwykłych historii, które przeżyły Isis, Libelula i Kali, „Szamanki w wielkim mieście” są zbiorem mądrych przemyśleń o życiu i samorozwoju, planowaniu, marzeniach oraz szczęśliwej egzystencji.

Anna Puda-Parvati wykreowała obraz silnych i pewnych siebie kobiet, wyemancypowanych, znających własną wartość. Z drugiej jednak strony, są one nieco zagubione, poszukujące sensu prawdziwej kobiecości. „Szamanki w wielkim mieście” to książka dla wszystkich tych, którzy pragną znaleźć w sobie na nowo pokłady kobiecości, własną ścieżkę, żyć w zgodzie z samą sobą i naturą, a także nieustannie się rozwijać. Pozycja idealna dla szamanek egzystujących w wielkich miastach.

źródło: kobiecaintuicja.wordpress.com/2015/09/02/anna-punda-parvati-szamanki-w-wielkim-miescie/