Wywiadownia #6 – Weronika Kroczka

Dawno nie było żadnego wywiadu, prawda? Ostatnio przeczytałam książkę, króciutką, ale książkę polskiej, młodej autorki i specjalnie dla Was postarałam się o wywiad. Mam nadzieję, że spodoba się on Wam i będzie się Wam go miło czytało. 
Dzisiejszą osobą jest 17-letnia Weronika Kroczka, autorka książki Mały wojownik.

Weronika Kroczka
Urodziła się 26 czerwca 1999 w Gdyni. Pisanie jest jedną z jej pasji, tak jak czytanie książek, szczególnie tych z gatunku fantasy. Lubi śpiewać i rysować.
Mały wojownik jest jej debiutem literackim.
Cześć. Mam nadzieję, że możemy przejść na ,,ty”, ponieważ między nami jest jedynie rok różnicy. 
 
1. Jak to się stało, że postanowiłaś wydać książkę?
Tak jakoś samo wyszło. Miałam już kilka gotowych historii na komputerze, ale dopiero kiedy zaczęłam pisać ,,Małego wojownika” pomyślałam o tym by go wydać. Po prostu stwierdziłam, że jest pierwszą moją książką, która się do tego nadaje.
 
2. A skąd pomysł na taką fabułę?
Myślę, że pomysł powstał po prostu w mojej głowie. Zawsze miałam bujną wyobraźnię. Poza tym inspirowałam się też innymi książkami, które wtedy czytałam. Szczególnie pewną książkę wojenną, przez którą nabrałam ochotę na napisanie czegoś w tym klimacie. Oczywiście później moja opowieść zaczęła odbiegać od zwykłego świata. I powstał świat Północy i Południa.

3. Czy Twoi rówieśnicy wiedzą, że wydałaś książkę?
Tak, przynajmniej większość.

4. Kończąc czytanie możemy zauważyć napis ,,KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ”. Wnioskuję, że będzie druga. Wiadomo kiedy? Będzie dłuższa od pierwszej?
Planuję zabrać się do niej w wakacje, pytanie co z tego wyjdzie? Jak na razie jeszcze nie zaczęłam, ale od dłuższego czasu lata mi po głowie pewien pomysł 🙂 Co do długości, to raczej wątpię by była dłuższa, chociaż nigdy nic nie wiadomo.

5. Nie odchodząc od tematu, na ilu częściach zakończy się ta historia?
Prawdopodobnie na czterech.

6. Jeśli mogę zapytać, czym się na co dzień interesujesz?
Czytaniem i pisaniem <3

7. Czy spotkałaś się z negatywnymi opiniami w stosunku do Twojego dzieła?
Tak, ale staram się nimi nie przejmować. 

8. Trwają wakacje. Czy będzie to twórczy okres dla Ciebie, czy raczej będziesz odpoczywać?
Jak już wspominałam mam w planach zabranie się za drugą część ,,Małego wojownika”. Dodatkowo chcę kontynuować też inną opowieść. Trochę bardziej fantastyczną.

9. Skoro wydałaś książkę, a co najważniejsze – napisałaś ją, to czytasz powieści innych autorów? Jeśli tak, to jaki jest Twój ulubiony gatunek literacki? Autor? Książka?
Oczywiście, że tak. Kocham fantastykę. Czasem zdarza mi się też przeczytać coś innego gatunku. Uwielbiam powieści Ricka Riordana, Johna Flanagana, a także wielu innych autorów. Jestem też Potterhead 🙂 Nie mam jednej ulubionej książki czy serii.

10. Czy w swoim otoczeniu propagujesz czytelnictwo?
Tak, często polecam jakieś książki znajomym. Podsuwam też ciekawe tytuły bratu. Poza tym większość moich przyjaciół sama dużo czyta. 

11. Czy swoją przyszłość wiążesz z pisaniem?
W przyszłości planuję nadal pisać, ale nie tylko. Chcę się też zająć innymi rzeczami. Między innymi aktorstwem.

12. I na koniec – czy można znaleźć Cię na jakimś portalu społecznościowym?
Tak, na facebooku 😉 Mam tam nawet utworzoną przez moich przyjaciół stronkę mnie jako autorki. Zapraszam więc do like’owania jej 😉

Dziękuję, że zgodziłaś się na udzielenie mi wywiadu. Życzę Tobie samych sukcesów literackich i czekam na kolejną część 🙂
Też dziękuję, było mi bardzo miło.