13 grudnia 2016 o godzinie 18.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie przy ulicy Mikołajskiej 2, odbędzie się spotkanie z Katarzyną Anną Gieracz, autorką książki „Po tamtej stronie tęczy”.

po-tamtej-stronie-teczy_okl

Po tamtej stronie tęczy to barwna opowieść o dojrzewaniu kobiety i jej rosnącej odwadze bycia sobą wbrew obyczajom, rodzinie i religii. Tłem dla tej historii jest XIX-wieczna Nikaragua, w której jak w tyglu mieszają się rasy, narodowości i przekonania polityczne. Egzotyczny klimat, tropikalne potrawy, rum kokosowy, plantacje kawy i urokliwe kolonialne miasta – to przyprawy, które niewątpliwie podnoszą walory smakowe powieści.

Katarzyna Anna Gieracz

Urodzona w Częstochowie, kształciła się w Krakowie w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oba miasta kocha i w obu pomieszkuje. Pierwsze opowiadanie „Przyjaciółki” napisała w wieku siedmiu lat, potem tworzyła głównie wiersze. Po latach wróciła do dłuższych form literackich. Kieruje się zasadą: „Trzeba dotknąć życia, żeby o nim pisać”. Od opisu krajobrazów woli opisy ludzi i ich emocji.