W czytelni naszej biblioteki odbyła się promocja kryminału „Potępiony umysł”. Jego autorką jest chełmżanka Sandra Feeser.

Jej debiutancka książka zdobyła już uznanie i cieszy się popularnością. Pozytywne recenzje książki są motywacją dla autorki. W bibliotece podczas spotkania autorskiego Sandra Feser mówiła o swojej książce, planach wydawniczych oraz o nieszczęśliwym wypadku samochodowym, jaki dotknął ją cztery lata temu. Jak sama wspomina paradoksalnie poprzez wypadek i rehabilitację narodziła się myśl o pisaniu.
– Niezwykle udany debiut obiecującej pisarki młodego pokolenia. Długo czekałem na tak mocny i realistycznie napisany kryminał – czytamy we fragmencie recenzji autorstwa Krzysztofa Fejklowicza z Ogólnopolskiej Sieci Księgarskiej Wolumen.
Sandra Feeser jest mieszanką Chełmży. Ukończyła kosmetologię i wizaż, pasjonuje się gotowaniem i kocha koty. Jak sama mówi od zawsze marzyła, żeby napisać książkę. Dużo czyta, głównie kryminałów.
Mówi, że nie lubi bezczynności i kiedy cztery lata temu ucierpiała w wypadku samochodowym, który przykuł ją do łóżka na długi czas zrodził się pomysł napisania książki.
– Napisanie książki „Potępiony umysł” zajęło mi trzy miesiące, kolejne trzy to poprawki wydawnictwa Novae Res z Gdyni, z którym zaczęłam współpracować, a obecnie jestem na etapie pisania kontynuacji kryminału – mówi Sandra Feeser.
Główną bohaterką „Potępionego umysłu” jest Monika, która cztery lata po tragicznym wypadku zaczyna stawać na nogi. Przezwyciężyła depresję, ale dokuczają jej złe sny. W jednym z nich staje się świadkiem jak zamaskowany mężczyzna ściga i gwałci młodą kobietę. Wkrótce Monika dowiaduje się z telewizji, że w Zakopanem znaleziono ciało dziewczyny z jej snu. Postanawia udać się na miejsce zbrodni.
W książce znajdziemy też rys autobiograficzny samej autorki. Jednak dla uniknięcia skojarzeń z rodzinną miejscowością autorki miejscem zamieszkania głównej bohaterki kryminału – Moniki są Łysomice.
Sandra Feeser wyjawiła również na spotkaniu, że akcja kontynuacji powieści będzie związana z Chełmżą. Autorka uchyliła rąbka tajemnicy i powiedziała, że będzie to kryminał, w którym pojawią się bohaterowie z „Potępionego umysłu”.
Podczas spotkania, na które przybyło około sześćdziesiąt osób autorka odpowiadała na pytania czytelników. Ze wzruszeniem wspominała o swoim wypadku. Mówi, że ma wiele pomysłów na dalsze książki. Zdaniem internetowych recenzentów „Potępionego umysłu” Sandra Feeser ma potencjał i wszelkie predyspozycje do pisania kryminałów na wysokim poziomie, co z resztą udowodniła debiutancką powieścią.
Pod adresem pisarki padło wiele ciepłych słów głównie z ust czytelników. Wiceburmistrz Marek Kuffel oraz radny powiatowy Dariusz Meller okazali wyrazy uznania dla twórczości Sandry Feeser.
– Książka adresowana jest raczej dla dorosłego, dojrzałego czytelnika, chociażby z uwagi na gatunek powieści – mówi autorka.
Podczas spotkania w bibliotece można było zaopatrzyć się w książkę „Potępiony umysł” z autografem pisarki.
chelmza-czolo-s-3