Najlepszy plan na majówkę? Oczywiście dobra książka!

PrKolko-sie-zakochuje_okloponujemy lektury z jednej strony lekkie, przyjemne. Takie, które wprawią Was w dobry nastrój, dodadzą otuchy, sprawią, że na chwilę zapomnicie o świecie.

Poznajcie paczkę prawdziwych przyjaciółek, czyli „Kółko się zakochuje„. Czikita, zwana w pewnych kręgach Bonitą, romansująca z niewysokim, ale jurnym Latynosem. Ruda – łamaczka męskich serc i inicjatorka romantycznych porywów wewnątrz Kółka. Madzia, która w poszukiwaniu Idealnego Mężczyzny wyprawia się aż za ocean. Pola – wieczna doktorantka i dziewica. Ania, nieszczęśliwa narzeczona zabójczo ufryzowanego Kuby. I Zyta, Siostra Przełożona Kółka, rozdarta uczuciowo między członkiem Mensy a fanem motoryzacji. Dziewczyny rozmawiają o wszystkim, ale przede wszystkim o facetach. Dzielą się swoimi rozterkami, pierwszymi randkami, marzeniami o mężczyźnie idealnym.Ponownie_niezamezna_okl

Maja Kwiatkowska jest „Ponownie niezamężna”. Ale zdrada męża i rozwód to nie jest dla niej koniec świata. Każdego dnia powtarza sobie: „Jesteś silną kobietą” w co właściwie wierzy. Dochodzi do wniosku, że trzeba walczyć o siebie, nie bać się zmian i być odważnym. Jeśli sięgniecie po książkę spędzicie miły czas na sielskiej wsi pachnącej pieczonym chlebem, razem z wesołą i optymistyczną Majką.

Polecamy także zupełnie niepoważną książkę, a w zasadzie „Głupią książkę„. Opowieść napisana jest z perspektywy niezbyt rozgarniętej malarki, właścicielki owczarka niemieckiego Harnasia. Kobieta widząc trupa, zawoła „O Matko Boska” i pójdzie się napić, zamiast zadzwonić po policję. Trupem okaże się złodziej – kuzyn męża bohaterki, który wskutek ogromnego pecha spadł ze schodów i skręcił sobie kark. Czego szukał w jej domu? Jakie tajemnice skrywała ich nieżyjąca prababcia? „Głupia książka” to bardzo przyjemny, komediowy kryminał z dużą ilością absurdalnych sytuacji.

Glupia-ksiazka_oklZ drugiej strony może właśnie podczas majówki będziecie mieć czas na zaplanowanie dalekiej podróży? Oto kilka książek podróżniczych, które mogą Was zainteresować.

„Fioletowy plecak i trzy herbaty” to trzy podróże, każda herbata symbolizuje inną podróż. Herbata zielona – pierwsza podróż z dwójką przyjaciół do Azji Środkowej – między innymi do Kirgizji i Kazachstanu. Herbata Owocowa – druga podróż do Mongolii przez Syberię, w towarzystwie dziewczyny i jej siostry. Herbata czarna – trzecia do niespokojnego regionu Armenii i Gruzji. Łukasz Szopa zapisał w książce swoje doświadczenia sprzed 20 lat. Nie było wtedy komputerów, internetu ani telefonów komórkowych. Za to podróż wiązała się z podróżowanie ze starym atlasem w ręce, i rezerwowaniem na poczcie minutowej rozmowy z domem dzień wcześniej.

Wasze serca może skraść także opowieść o Indiach, czyli „Tysiąc rupii„. Napisana z wdziękiem i miłym poczuciem humoru opowieść o Indiach pełna niezapomnianych wrażeń, intrygujących spostrzeżeń, jaskrawych obrazów oraz zaskakujących sytuacji. To prawdziwa przygoda, w której pradawne bóstwa przechadzają się wytrwale obok pięknych sari i kolorowych pagri; i którą pragnie się, by trwała jeszcze długo ponad zapisane strony.

Z książką „Kredencjał. Droga do wnętrza” oprócz drogi pokonywanej szlakiem jakubowym do Santiago de Compostela, podróżować będziecie wgłąb siebie. Wiele odwagi i determinacji trzeba, aby podjąć decyzję o pieszej wędrówce. Pokonać lęk, niedogodności, własne ułomności. Poszczególne dni skrywają liczne refleksje na temat życia, pokonywania siebie, relacji z ludźmi i wiary. Czytelnik nie ruszając się z domu może przeżyć długą podróż.

Kredencjal_droga_do_wnetrza_okltysiac_rupii_oklFioletowy-plecak-i-trzy-her_okl