Przez kolejne dziesięć dni będziemy świętować nasze dziesięciolecie!

 

Historia Wydawnictwa Novae Res sięga roku 2007, kiedy to Krzysztof Szymański i Wojciech Gustowski, koledzy ze szkolnej ławki, postanowili założyć wydawnictwo.

 

Jako studenci wzięli udział w V edycji konkursu „Gdyński Biznesplan 2007” i odnieśli sukces.

Od początku istnienia jesteśmy partnerem Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, na którego terenie posiadamy swoją siedzibę, zaś od 2009 roku jesteśmy członkiem Polskiej Izby Książki.

 

Przez dziesięć lat działalności wydaliśmy ponad 1400 tytułów, rocznie ukazuje się ponad 1000 recenzji naszych książek. Bierzemy udział w takich wydarzeniach jak Warszawskie Targi Książki, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie czy Nadmorski Plener Czytelniczy. Wypromowaliśmy takie nazwiska jak: Piotr C., Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Reichter, Jolanta Kosowska czy Magdalena Knedler, ale stawiamy również na debiutantów. Służy temu organizowany przez nas konkurs „Literacki Debiut Roku” działający pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Z okazji tego jubileuszu przygotowaliśmy film, na którym możecie zobaczyć jak i gdzie pracujemy oraz jak wyglądamy 🙂

 

 

Przygotowaliśmy dla Was również kilka niespodzianek.

 

Do 24 listopada, czyli przez 10 kolejnych dni na stronie naszej księgarni internetowej www.zaczytani.pl będzie obowiązywała promocja -50% na wszystkie książki!

Codziennie o godzinie 10.00 na naszym facebookowym profilu będą pojawiały się szybkie konkursy, które będą trwały przez 10 godzin (czyli do 20.00). Zadaniem będzie dokończenie zdania z dziesiątej strony naszych książek.

 

fb_urodziny nowy

 

To również dobry moment, żeby podziękować Wam, drodzy Czytelnicy. Bez Was nie byłoby nas.