Autor „Drugiej rzeczywistości”, Andrzej Mathiasz, dowodzi, że łącząc ze sobą odmienne gatunki – od sensacji, kryminału i dozy fiction po delikatny romans – można stworzyć dzieło będące dobrą i satysfakcjonującą lekturą.

 

Codziennie miliony użytkowników przemierza ścieżki wirtualnej rzeczywistości publikując różnego rodzaju treści. Często prywatność idzie w odstawkę, ludzie chcąc pokazać własny wizerunek posuwają się niekiedy do bardzo kontrowersyjnych metod, a te nie zawsze przynoszą określony skutek wszak każdy ruch pozostawia po sobie ślad. Potencjalny użytkownik Internetu musi liczyć się z konsekwencjami – poufne dane w każdej chwili mogą zostać przejęte. Nawet najlepsze antywirusy nie są w stanie poradzić sobie z szkodliwym oprogramowaniem, które często bywa bardzo złośliwe i niebezpieczne.

Tom Clark będący byłym hakerem stoi na czele tajnego zespołu Cieni. Otrzymał zadanie polegające na rozwijaniu wirusa, którego wojsko chce wykorzystać jako informatyczną broń. Niestety, eksperyment zaczyna żyć swoim życiem i wymyka się spod kontroli opanowując wszystkie dziedziny egzystencji, a nawet podporządkowując sobie najpotężniejszych ludzi. Wirusa może powstrzymać tylko jeden człowiek. Problem w tym, że niespodziewanie ginie w wypadku samochodowym…

 

„Druga rzeczywistość” to powieść porywająca, która intryguje nietuzinkowym klimatem podszytym miłością, poświęceniem oraz sensacją wzbogaconą o kryminalną nutę z przenikliwym uczuciem niepokoju. 

 

 

Całą recenzję przeczytacie na: bookmoment.pl