Nasz zespół

Wojciech Gustowski

Redaktor naczelny

Pomysłodawca i współzałożyciel Novae Res. W wydawnictwie odpowiada za zarządzanie i komunikację marketingową oraz nadzoruje opracowanie edytorskie publikacji, czyli stara się dbać o to, aby Novae Res sprawnie komunikowało się z autorami, czytelnikami i kontrahentami oraz publikowało atrakcyjne książki, które trafiają w gusta odbiorców.

Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, zarządzania i marketingu Szkoły Głównej Handlowej oraz PR i marketingu partnerskiego Wyższej Szkoły Bankowej. Studiował na Filologicznych Studiach Doktoranckich UG, gdzie w Instytucie Filologii Polskiej wykładał edytorstwo multimedialne. Doktorant Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.

W latach 2011-2016 przewodniczący Kapituły międzynarodowego konkursu Literacki Debiut Roku organizowanego pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prywatnie tata 5-letniej Zosi i 3-letniego Stasia, kibic piłki nożnej, miłośnik podróży, tych bliższych i tych dalszych, które ostatnio niestety odbywają się głównie palcem po mapie. Ludzie narzekają, że ciężko się do niego dodzwonić.