Opinie naszych Autorów

  Janka Urbanka
  Janka Urbanka
  2024-06-19

  Jestem debiutantką i nie mam doświadczenia z wydawnictwami. Ucieszyłam się że są takie, które chcą wydać moją książkę. Novae Res wybrałam z uwagi na promocję i dystrybucję pięknie ujęte w opisie procesu wydawniczego. Rzeczywiście, promocja bardzo obszerna, współpraca z hurtowniami i księgarniami szeroka, co niekoniecznie przekłada się na sprzedaż, bo tu dochodzi jeszcze rola treści i autora.
  Współpraca z wydawnictwem bez zarzutu, ocena tekstu konstruktywna, bez zbędnych nadziei i obietnic, książka wydana starannie i estetycznie. Decyzje na poszczególnych etapach wydawniczych podejmowałam lub akceptowałam osobiście. Umowa prosta i czytelna, cała reszta zgodna z umową. Profesjonalizm na każdym etapie, takt i kultura w kontaktach. Ciekawa rzecz to konto, na którym można śledzić sprzedaż i prowizję.
  Dzięki Wydawnictwu spełniłam swoje marzenie i dowiedziałam się, że, może nie najlepiej, ale potrafię pisać. Szkoda że nie mam czterdziestu lat, zakasałabym rękawy i zabrała się do roboty. Dziękuję. Polecam wszystkim debiutantom i nie tylko.

  Janka Urbanka wydała w Novae Res:
  • Bumerang

  Adrianna Senger
  Adrianna Senger
  2024-06-13

  Współpraca była naprawdę wielką przyjemnością. Zawsze mogłam liczyć zarówno na zrozumiałe wyjaśniania, jak i informacje na jakim etapie prac jesteśmy. W sytuacjach nagłych kontakt był szybki, tak samo jak i działanie, co jest wielkim plusem. Wydana książka wygląda wspaniale, tak samo jak zaprojektowana okładka. Wielkim plusem była dla mnie możliwość wpływu na wygląd książki. Szczerze polecam.

  Jedynym małym minusem było niepoinformowanie moich lokalnych mediów, mimo że tak jak proszono, wypisałam je w e-mailu, a w wykazie ich nie znalazłam. Jednak nie pływa to w żaden sposób na współpracę.

  Adrianna Senger wydała w Novae Res:
  • Dwór koszmarów

  Dawid Fibich
  Dawid Fibich
  2024-06-10

  Współpracowałem z Wydawnictwem przy wydaniu książki w formie subsydiowanej.
  Nie budzi dla mnie żadnych wątpliwości, że ci Państwo są profesjonalistami i znają się na tym co robią. Osoba świadoma przebiegu procesu wydawniczego i aktywnie go wspierająca, jeżeli zostanie potraktowana tak jak ja, nie spotka się z rozczarowaniem. Firma wykazała się otwartością - zgodzili się i wprowadzili wszystkie oczekiwanie przeze mnie zmiany w treści umowy.
  Fachowe nadzorowanie procesu - wyznaczone osoby, które na kolejnych etapach dbały o jego sprawny przebieg.
  Profesjonalna korekta i redakcja połączona z bardzo miłą współpracą, w ramach której otrzymałem wiele cennych uwag i spostrzeżeń, nawet wykraczające poza granice standardowej korekty.
  Skład książki nie budzący żadnych zastrzeżeń. Zastosowali się do wszystkich uwag.
  Również nie było problemu z wprowadzaniem przeze mnie zmian/dodatków (ograniczonych do rozsądnego zakresu) w „ostatniej chwili”, już po dozwolonym w umowie terminie.

  W czasie całego procesu sprawna komunikacja, poważne traktowanie i skuteczne reagowanie na uwagi i pytania.

  Nie było problemu z udostępnieniem wszelkich materiałów, które powstały w ramach procesu.

  Efektywne doprowadzenie do wydania pozycji.

  Efekt końcowy - wydana książka - jest tak dobry, jak tylko można to sobie wyobrazić.

  Spełnienie wszystkich zobowiązań z umowy, również w zakresie działań promocyjnych.

  Dawid Fibich wydał w Novae Res:
  • Wstęp do teorii memów

  Tamara Samujło
  Tamara Samujło
  2024-05-31

  Jako debiutująca autorka zostałam profesjonalnie poprowadzona prze cały proces wydawniczy, na który miałam duży wpływ. Uzyskałam odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości. Wydawnictwo na bieżąco informowało mnie o postępie prac. Jestem szczęśliwa, że moja pierwsza książka została wydana w miejscu, które literaturę traktuje należycie, z miłością do sztuki, nie na akord.

  Tamara Samujło wydała w Novae Res:
  • To, co niespodziewane

  Karolina Wasielewska

  Wydawnictwo cechuje przede wszystkim profesjonalizm i szacunek do pisarza oraz autora. Na każdym etapie procesu wydawniczego czuwał nade mną zespół specjalistów, który w sposób merytoryczny i życzliwy poprowadził mnie do mojego debiutu, za co z tego miejsca serdecznie im dziękuję. Novae Res jest godne polecenia.

  Karolina Wasielewska wydała w Novae Res:
  • Uczucie prawdy

  Jagoda Żeromska
  Jagoda Żeromska
  2024-05-14

  Z wydawnictwem Novae Res mam przyjemność współpracować odkąd zadebiutowałam na rynku wydawniczym.
  Współpraca cudowna, od samego początku, aż do teraz. Wspaniali, profesjonalni ludzie, którzy zawsze pomagają i otaczają opieką zarówno autora, jak i jego książkę. Wszystko cierpliwie i spokojnie wytłumaczone. Kontakt bez problemów, a promocja odbyła się na najwyższym poziomie.
  Wszystko dopilnowane i dopięte na ostatni guzik.
  Polecam z całego serca!

  Jagoda Żeromska wydała w Novae Res:
  • Tajemnice zabrane do grobu

  Beata Potocka
  Beata Potocka
  2024-04-29

  Z wydawnictwem Novae Res wydałam swoją pierwszą książkę „ Marysia. Moje życie na przedwojennych Kresach” . Cieszę się bardzo, że istnieją takie wydawnictwa, które publikują debiutantów i dają możliwość utworowi na ujrzenie światła dziennego.
  Współpraca z wydawnictwem okazała się satysfakcjonująca. Od momentu podpisania
  umowy, poprzez proces przygotowawczy, do wydania książki, wszystko przebiegało bez
  zastrzeżeń. Pracownicy wydawnictwa podchodzą profesjonalnie do powierzonych im
  zadać, ale najistotniejsze jest to, że autor bierze czynny udział w procesie twórczym i ma ostatnie słowo. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tego wydawnictwa i liczę na dalszą współpracę przy publikacji drugiej części losów Marysi.

  Beata Potocka wydała w Novae Res:
  • Marysia. Moje życie na przedwojennych Kresach

  Marek Wiącek
  Marek Wiącek
  2024-04-29

  NOVAE RES to jedno z najbardziej profesjonalnych wydawnictw. Rzetelność informacji, przekazu i współpracy z początkującymi pisarzami są godne polecenia. Reguły współpracy są jasne i rozsądne, a kontakt z każdym pracownikiem Wydawnictwa godny pochwały. DZIĘKUJĘ Wam wszystkim.

  Marek Wiącek wydał w Novae Res:
  • Dać z siebie wszystko, to wygrać

  Piotr Moskała
  Piotr Moskała
  2024-04-29

  Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z wydawnictwem Novae Res. Na każdym etapie powstawania mojej powieści: „Korzenie Lilii”, miałem przyjemność współpracować z profesjonalnymi i kompetentnymi osobami. Szczególnie miło zaskoczyła mnie oprawa graficzna książki, na której bardzo mi zależało, a także bardzo przyjemna i dostarczająca dużo doświadczenia i wiedzy praca z redaktorem. Z niemalże dziecięcą niecierpliwością oczekuję na premierę audiobooka mojej książki, jednocześnie pracując nad ukończeniem jej drugiego tomu, którego wydania – jak i całego procesu wydawniczego – nie mogę się doczekać. Polecam współpracę z Novae Res wszystkim, a zwłaszcza debiutującym autorom.

  Piotr Moskała wydał w Novae Res:
  • Korzenie Lilli. Tom 1

  Iwona Zarębska
  Iwona Zarębska
  2024-04-29

  Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Wydawnictwem. Przygotowanie książki do druku przebiegło bardzo sprawnie. Wszystko zmieściło się w przewidzianych ramach czasowych. Jestem szczególnie wdzięczna za współpracę z korektorką i grafikami odpowiedzialnymi za okładkę. Wszystkim się podoba. Dziękuję także za współpracę w zakresie reklamy książki.
  Mam nadzieję że sprzedaż będzie sukcesywnie wzrastać i obie strony na tym skorzystają.

  Iwona Zarębska wydała w Novae Res:
  • Być opiekunem dziecka