Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie dnia 30 listopada 2016 o godzinie 17.

Szczegóły, dotyczące spotkania, można znaleźć na stronie biblioteki.

 

Dzień później pani Joanna będzie gościem krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Zapraszamy o godzinie 17 do Salonu Literackiego SPP. Spotkanie poprowadzi Michał Zabłocki.

Szczegóły można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

teatr_spelnionych_nadziei_okl

„Teatr spełnionych nadziei. Kartki z życia emigracyjnej sceny” jest opowieścią o teatrze założonym w Toronto na początku lat 90. przez aktorkę Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie Marię Nowotarską i o ludziach, którzy ten teatr tworzyli. Maria Nowotarska, mająca w swojej karierze zawodowej kontakt z najwybitniejszymi reżyserami i scenografami w historii teatru polskiego, przeszczepiła na grunt emigracyjny koncepcje wpisujące się w polską tradycję teatralną, wykorzystując przy tym możliwości, jakie dała nowa ojczyzna. Dzięki jej determinacji aktorzy, śpiewacy czy muzycy, którzy w Toronto podejmowali inne zawody, w torontońskim teatrze znaleźli swoje spełnienie i swoją ojczyznę. Teatr był też darem dla wielotysięcznej emigracji kanadyjskiej, głównie posolidarnościowej, która tęskniła za krajem i jego kulturą.

Książka ta obejmuje lata 1991-2013 i jest podróżą w czasie przez torontońską scenę, utrwalającą unikalną, niepowtarzalną i ulotną materię teatru. Wielu osób związanych z torontońską sceną już nie ma, wiele poszło swoją życiową drogą. Jest to więc zapis historyczny, rejestrujący emocje i potrzeby właściwe dla pewnego czasu.