picsart_1479915029048-1„Niepamięć” Jolanty Kosowskiej to piękna i zachwycająca opowieść o miłości, samotności, tęsknocie, popełnianych błędach i wyborach własnych dróg życiowych. Nie zawsze nasze życie układa się tak, jak tego planujemy, czy je sobie wymarzymy. Niejednokrotnie przypadkowe zdarzenia, niedomówienia, niewyjaśnione sytuacje mogą zadecydować o naszym losie.

Główną bohaterką powieści jest piękna Katarzyna- studentka medycyny i przyszła pani doktor, o której względy zabiega dwóch mężczyzn: Michał- przyjaciel ze studiów oraz Roman- wybitny kardiochirurg i wykładowca. Obaj bez pamięci zakochani w tej samej kobiecie. Jedno zdarzenie sprawia, że życie tej trójki zmienia się nieodwracalnie. Katarzyna budząc się ze śpiączki, nic nie pamięta. Nie wie kim jest, jak się nazywa, nie posiada żadnych wspomnień. Ma szansę na rozpoczęcie nowego życia w domu Alena i Jeleny, ale jakże innego od tego, które zostawiła za sobą. Wraz z upływem czasu, w jej głowie pojawiają się pojedyncze zdarzenia z przeszłości. Są one jednak nielogiczne i ciężko poskładać je w całość. Dręczona koszmarami dziewczyna zaczyna odczuwać coraz większy strach i lęk. Tak naprawdę nie wie, co spotkało ją w przeszłości. Jak potoczą się jej dalsze losy? Czy kobieta przypomni sobie swoje dawne życie? Czy odnajdzie samą siebie?

„Niepamięć” to cudowna historia, pełna smutku, tęsknoty i cierpienia. Dwóch mężczyzn zakochanych w tej samej kobiecie. Obaj są dla niej gotowi zrobić wszystko. Jednak czy ona potrafi się zdecydować i wybrać tego jedynego?

Powieść podzielona jest na dwie części. W pierwszej obserwujemy zdarzenia z punktu widzenia Michała. Poznajemy jego życie, relacje z Katarzyną, czasy studenckie. Zaś II część przedstawia świat Kaśki, która wybudziła się ze śpiączki i zupełnie nic nie pamięta. Wiedzie życie u boku Alena i Jeleny, ciągle próbując przypomnieć sobie swoje dawne życie.

Historia ta opisana jest w dosyć prosty sposób, jednak już od pierwszych stron wciąga czytelnika w swój świat. Pomimo swojej objętości książkę czyta się szybko i przyjemnie. Barwne i plastyczne opisy, pobudzają wyobraźnię czytelnika. Do tego ciekawe dialogi, od których ciężko się oderwać. Bohaterowie są świetnie wykreowani przez autorkę, a fabuła dopracowana w każdym calu.

Jedynym elementem, który irytował mnie w trakcie czytania jest niezdecydowanie głównej bohaterki. Pomimo, że jest ona osobą mądrą, rozsądną, to w kwestii uczuć do końca nie potrafi się zdecydować.

Nie sposób nie wspomnieć również o ślicznej okładce książki pełnej błękitu nieba i fal morskich. Przykuwa ona uwagę i sprawia wrażenie ulotności chwili.

Podsumowując „Niepamięć” to cudowna historia, od której nie byłam w stanie się oderwać do momentu przeczytania ostatniej strony. Pokazuje ona, że w życiu nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Pewne zdarzenia, osoby sprawiają, że wybieramy taką, a nie inną drogę życiową.

Jeśli chcecie poznać Katarzynę i jej przyjaciół to gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po tę powieść.

źródło: ksiazkowyswiatmoniki.blogspot.com