skandynawia_okl16.11.2016 (środa) godz. 18:30 w Dworze Artusa w Toruniu, odbędzie się spotkanie w ramach cyklu Świat i okolice. Gośćmi będą Zofia i Michał Miedzińscy.

Współorganizatorem wieczoru będzie Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu.

Z plecakiem po fińskich parkach narodowych, lapońskiej tajdze, kajakiem po fiordach i jeziorach, rowerem przez Bornholm, Olandię, Gotlandię, Alandy, Szetlandy i Orkady. Zofia i Michał Miedzińscy przemierzają wspólnie północną Europę.

Na spotkaniu Miedzińscy przedstawią wielobarwną Skandynawię, która niczym zorza polarna, zaskakuje pięknem o różnych porach roku. Nie zabraknie wspomnień letniego dnia polarnego, niezachodzącego słońca za kołem podbiegunowym, spotkań z reniferami czy niesamowitych kolorów fińskiej jesieni.

Owocem ich podróży jest książka Skandynawia – Światło Północy. To swoisty reportaż z 10 skandynawskich krajów: Finlandii, Laponii, Wysp Alandzkich, Bornholmu, Gotlandii, Olandii, Norwegii, Wysp Owczych, Orkadów i Szetlandów. To zapis przeżyć oraz rozmów z napotkanymi ludźmi, garść informacji z historii, etnografii, języka a także niezwykłej, dziewiczej przyrody krajów skandynawskich. A to wszystko opatrzone zdjęciami Miedzińskich, które zachwyciły niejednego czytelnika.

Zofia Miedzińska, z wykształcenia filozof, wraz z mężem Michałem, wykładowcą psychologii pracy oraz socjologii zarządzania, organizują wystawy zdjęć, spotkania i prelekcje dotyczące Skandynawii. Ona jest pasjonatką tamtejszych archipelagów, zwłaszcza Wysp Owczych, on szczególnie zafascynowany jest Finlandią.

Szczegóły dotyczące wstępu na stronie organizatora.