20170219_135538Pozycja idealna zarówno dla przedszkolaków jak i nieco starszych dzieci. Detektyw Tufnell i Balon to książka napisana w dwóch językach: polskim i angielskim. U nas sprawdziła się fenomenalnie. Dzieci czytające samodzielnie mogą poznać przygody detektywa i jego wiernego towarzysza – psa o imieniu Balon, z kolei młodsi z radością wysłuchają tej zabawnej historii z ust rodziców. Książka wydana została przez Wydawnictwo Innowacyjne Nowae Res.

Detektyw Tufnell i jego niecodzienny pomocnik – niebieski pies uwielbiają rozwiązywać zagadki. Pewnego dnia podczas spaceru okazuje się, że spotkali ślimaka, któremu zginęła muszla. Jak na detektywów z krwi i kości przystało rozpoczynają śledztwo. Aby dowiedzieć się co się stało, przeprowadzają dokładny wywiad z poszkodowanym. Niestety zdezorientowany ślimak ma problemy z pamięcią i nie potrafi zrelacjonować dokładnie wydarzeń z dnia poprzedniego. Według ślimaka w gronie podejrzanych są jeż, żaba oraz mały chłopiec. Jednak spryt i doświadczenie Tufnell’a podpowiada mu co mogło się stać z zaginioną muszlą. Czy złodziejem okaże się ktoś z grona podejrzanych? A może zupełnie nowa postać pojawi się w całej tej historii? O tym co stało się z muszlą dowiecie się czytając Detektywa Tufnell’a i Balona. 

Poza humorem i ciekawą fabułą książka posiada również bardzo ładne utrzymane w pastelowych kolorach ilustracje. Całość stanowi bardzo atrakcyjną pozycję dla dzieci. U nas książka spotkała się z dużym zainteresowanie ze strony Ignasia, przez co została już przeczytana kilkukrotnie.

20170219_135545

źródło: ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk