Wszystkim dziękujemy za udział w naszym premierowym konkursie, w którym do wygrania była „Klątwa przeznaczenia” Sylwii Dubieleckiej i Moniki Magoskiej-Suchar.

Bardzo trudno było nam wyłonić zwycięzców, ale po burzliwych naradach stwierdziliśmy, że książki powędrują do:

HENRYKA:

U kobiet cenię dosłownie wszystko, a znam je już ponad 50 lat i proszę mi wierzyć, że ciągle dowiaduję się o nich czegoś więcej i dalej potrafią mnie pozytywnie zaskakiwać. Piszę tu o tych które są mi najbliższe (wiek 6 do 86 lat- to już kilka pokoleń), a także o tych, które znam lub poznaję. To przysłowiowy temat rzeka, dlatego nie będę się starał wymieniać, napiszę tylko: Kochane Panie bez Was nie byłoby nas, dosłownie i w przenośni. Mogę tylko napisać z pokorą- DZIĘKUJĘ.

MAGDY MORUŚ:

Cierpliwość – cecha, z którą się oswajałam przez lata a potem pokochałam. Zrozumiałam, że nie można mieć wszystkiego na już, trzeba cierpliwie przy pomocy uporu i konsekwencji dążyć do celu. Cierpliwości nauczyły mnie moje Dzieci. Pamiętam jak czytałam różne poradniki, jak karmić, kiedy pierwsze ząbki, kiedy zacznie chodzić itd. Wszystko pięknie opisane podane konkretne miesiące, lata. Patrzyłam na Chłopaków i nic nie pasowało do tych opisów, zaczęłam się martwić. Jednak w tym momencie na moim ramieniu usiadła cierpliwość i powiedziała, poczekaj, daj im chwilkę wszystko stanie się w swoim czasie. Mam Czterech Synów – Cztery Indywidualności i Cztery rodzaje Cierpliwości. 🙂

PAULINA:

Wrażliwość. Dlaczego? Muszę przyznać, że dopiero z czasem zaczęłam ją doceniać. Zawsze myślałam, że to moje przekleństwo, że to moja słabość. Teraz wiem, że dzięki niej jestem wbrew pozorom silna, a co najważniejsze doceniam, to co mam i cieszę się każdą chwilą. Będąc osobą, która ociera łzy na wzruszającym filmie, czytając smutne opowieści, czy widząc cierpienie innych ludzi- staję się lepszym człowiekiem. Staram się pomóc drugiej osobie, staram się być lepsza dla otoczenia, kochać bardziej bliskich, poświęcać im więcej czasu. Wrażliwość uczy pokory i szczęścia. Sprawia, że chcesz dzielić się nim z innymi. Pierwszy pocałunek, ślub, poród, romantyczny spacer. Uśmiech dziecka, słowa „mamo, przytul mnie”. Przeżywam to w pełni i czuję, że życie jest piękne. Trzeba korzystać z tego, co nam daje, a gdy jest naprawdę źle-starać się przetrwać, z determinacją iść dalej. Wszystkim kobietom życzę wytrwałości i radości- aby każda z nas była wrażliwa, a dzięki temu silna.

Poprosimy o kontakt na maila sekretariat@novaeres.pl – podajcie dane do wysyłki nagrody.

Gratulujemy!