W Gdańsku już się odbyła, a największa w Warszawie jeszcze przed nami – Parada równości. Z tej okazji Publio ma dla Was promocję, nawet do 50% rabatu na wybrane tytuły.

Wśród książek poruszających tematykę innej miłości znalazły się dwa tytuły Wydawnictwa Novae Res.

Jedna z historii w książce „Zdobywcy oddechów Przemysława Piotra Kłosowicza opowiada o dwudziestosiedmioletnim Piotrze. Odmienność skłoniła go do opuszczenia rodzinnej wsi i zamieszkania w metropolii. „Gdybym zdecydował się na coming out, zafundowałbym matce out, ale z tego świata” – stwierdza pewnej niedzieli w autobusie, jadąc z przyjaciółką do kościoła.

bielizna i czekoladkiNatomiast Bielizna i czekoladkiDezydera Kowalkowskiego to historia o ukrywaniu się, miłości i akceptacji siebie. Książka ta jest manifestem, który ma pokazać, że osoby homoseksualne funkcjonują na równych prawach we wszystkich momentach codzienności: w urzędach, w sklepach, w mediach (…) w opiece zdrowotnej oraz w kościele. Autor przedstawia różnorodną galerię postaci, począwszy od sfrustrowanej urzędniczki, przez ukraińskiego emigranta, skończywszy na wiecznie żądnym przygód emerytowanym pilocie. Lekturze towarzyszy humor, ironia i cięte riposty. Jak mówi jeden z bohaterów: Życie to nie zabawa, ale pamiętaj, że najlepiej się bawić, póki się żyje.

Promocja trwa do 4 czerwca.

Książki w formacie MOBI i EPUB.