Znacie świat antycznych Rzymian? Imperium Romanum to miejsce, gdzie znajdziecie wiele informacji na ten temat.

Właśnie w tym świecie osadzona jest akcja trylogii Karoliny Janowskiej „Opowieści celtyckie”. Najnowsza część „Opowieści celtyckie. Cena przywództwa” ukazała się po 5 latach od wydania dwóch poprzednich tomów: „Początek i „Droga do władzy„.

W tej części Cezar po zakończeniu konsulatu udaje się wraz z legionami do Galii, aby objąć namiestnictwo. Wojna wisi na włosku. Galvan, pragnąc zapewnić sobie silną pozycję wśród celtyckich plemion, poślubia córkę wodza Swebów, Ariowista. Sytuacja komplikuje się, gdy Cezar wypowiada Ariowistowi wojnę. Galvan musi opowiedzieć się za lub przeciw wojnie z Rzymianami. Jest rozdarty między obowiązkiem nałożonym na niego przez Scatah a lojalnością wobec plemienia, które nie chce mieszać się w konflikt z Cezarem. Podczas gdy brzemię władzy staje się coraz cięższe, Galvan musi podjąć decyzję, która może kosztować życie zarówno jego, jak i jego najbliższych.

Do wygrania jest pakiet 3 części oraz 2 egzemplarze „Ceny przywództwa”. Wystarczy napisać ciekawostkę dotyczącą świata antycznych Rzymian. Wszelkie szczegóły konkursu znajdziecie na imperiumromanum.edu.pl.

Powodzenia!