Czy pisarze rodzą się pisarzami? Czy talent wysysają z mlekiem matki czy jednak to lata pracy i pisania wyrabia kunszt? Z weną, talentem czy bez Podyplomowe Studia Literacko-Artystyczne przy Wydziale Polonistyki UJ na pewno pomogą Ci w pisaniu.

Program obejmuje zajęcia warsztatowe z głównych rodzajów i gatunków literackich oraz wykłady dopełniające podstawową wiedzę potrzebną twórcom pracującym w materii słowa. Studia kończą się pracą dyplomową pisaną pod opieką wybranego tutora, którą jest tomik poetycki, proza, tom opowiadań, dramat. Wszelkie szczegóły dotyczące spotkania u studiów znajdziecie na uj.edu.pl.

Szkołę Pisarzy ukończyła jedna z naszych autorek Magdalena Pioruńska. Jej książka Twierdza Kimerydu ukazała się 20 marca i była efektem pracy na studiach pisarskich.

magdalena_piorunskaMagdalena Pioruńska jest oprócz tego twórcą i redaktor naczelną Szuflady, prezesem Fundacji Szuflada, koordynatorka paru literackich projektów w Opolu w tym Festiwalu Natchnienia, antologii magicznych opowiadań o Opolu, odpowiadała za blok literacki przy festiwalu Dni Fantastyki we Wrocławiu. Jej doświadczenie z tej szkoły oraz rady dotyczące pisania znajdziecie w dziale Creative writing.

Jeśli po tych artykułach macie niedosyt czytania i pisania, może warto rozważyć studia?

Spotkanie organizacyjne 9 czerwca o godz. 15.15 na Wydziale Polonistyki UJ.