Katarzyna Kuśmierczyk, Nie daj się oszukać na rynku nieruchomości. Porady dla niewtajemniczonych, Gdynia „Novae Res” 2015

nie_daj_sie_oklRynek nieruchomości pełen jest niebezpieczeństw. Na niedoświadczonego i nieobeznanego w prawie kupujących czeka wiele niebezpieczeństw. Jedną z większych jest spłacanie przez całe życie kredytu za dom, który nie staje się naszą własnością. Nie tylko takie pułapki przygotowują oszuści. Nowe lokum może być źródłem wielu rodzinnych problemów. Katarzyna Kuśmierczyk radzi czytelnikom, w jaki sposób uniknąć nietrafnych inwestycji.

Autorka krok po kroku prowadzi nas po tajnikach nieruchomości. Dowiemy się, jakie mamy prawa, gdzie i jak możemy zdobyć informacje, w jaki sposób w różnych zdarzeniach losowych dzielony jest majątek, jak przygotować się do kupna, a jak do sprzedaży, w jaki sposób wycenić wartość nieruchomości, jakie zapłacimy podatki i kiedy możemy tego uniknąć, jaką i w jaki sposób zawrzeć umowę, dlaczego księgi wieczyste są ważne. Ponadto przybliża nam sprawę służebności gruntowej, hipoteki, jakich dokumentów żądać od sprzedającego, w jakich sytuacjach umowa może być unieważniona, jak przepisać media, w jaki sposób nabywać zadłużone nieruchomości. Poza tymi ważnymi informacjami dotyczącymi kupna, nie zabraknie też informacji o przejęciu nieruchomości w spadku, w wyniku przepisania, kupno w przetargu. Interesujący jest również rozdział dotyczący traktowania nieruchomości, jako inwestycji.

Katarzyna Kuśmierczyk dzieli się z czytelnikiem swoją wiedzą, doświadczeniem oraz spostrzeżeniami. Odkrywa przed nami jak wiele przepisów reguluje nasze życie. Mimo poważnego tematu pozycja napisana na tyle przystępnie, że pozwoli każdemu kupującemu lub otrzymującemu nieruchomość w zarządzanie nie zgubić się w podstawowych przepisach.

źródło: http://annasikorska.blogspot.com/2015/05/katarzyna-kusmierczyk-nie-daj-sie.html