W najbliższy weekend muzea, galerie, zabytki w wielu miastach Polski będą otwarte nocą dla zwiedzających i szukających przygód. Bowiem dziś jest Międzynarodowy Dzień Muzeów.

Warto od najmłodszych lat zarażać dzieci…KULTURĄ. Dlatego proponujemy Wam książkę „Dzień w muzeum czyli opowieść Caiusa Probinusa o życiu w starożytnym Rzymie” autorstwa Moniki Rekowskiej-Ruszkowskiej, która zachęci je do czytania, jak i zwiedzania muzeów.

Podczas szkolnej wycieczki  w położonym niedaleko Warszawy pałacu w Nieborowie i parku Arkadia uczniowie poznają świat starożytnego Rzymu, oglądając kolekcję greckich i rzymskich zabytków. Zuzia, jedna z uczennic, nawiązuje podczas zwiedzania kontakt z małym Rzymianinem, swoim rówieśnikiem, tyle że żyjącym prawie 2000 lat wcześniej. Ten opowiada jej o swoimi codziennym życiu w Rzymie w czasach cesarza Klaudiusza.

Opowieść przeplatana jest propozycjami różnych zabaw, które nie tylko pomagają zapamiętać nowe wiadomości, lecz także rozszerzają wiedzę, a nawet pozwalają na wykorzystanie nabytych informacji w sposób praktyczny (uczą na przykład, jak urządzić rzymską ucztę, antyczne gry itp.).