Autorka książki „Domek nad strumykiem” została wyróżniona w III edycji konkursu „Książka Przyjazna Dziecku”. W ostatni piątek odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

 

DYOLOM

Konkurs „Książka przyjazna dziecku” ma charakter cykliczny i odbywa się od 2013 roku co 2 lata, naprzemiennie z konkursem „Zabawka przyjazna dziecku”. Oprócz wartości literackich utworów nagradzane są książki, które skierowane są do dzieci w wieku 7-14 lat, przybliżające tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski.

 

 

Domek nad strumykiem to nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa. Autorka opisuje swoje ostatnie wakacje przed rozpoczęciem szkoły, które spędziła u dziadków na wsi – z tęsknotą wspomina beztroski czas dziecięcych przygód i pierwszych ważnych doświadczeń, z niezwykłą dokładnością opisuje szczegóły najważniejszych w życiu wakacji. W niezwykle barwny sposób rekonstruuje świat polskiej wsi sprzed półwiecza widzianej oczami dziecka. Dzięki skupieniu na kolorach, zapachach i smakach świat ten ożywa na oczach czytelnika.

 

 

 

kielce 3 Kielce, wreczenie dyplomu