Jeśli Zajączek nie przyniósł Waszym pociechom książek, to weźcie udział w konkursach, a będziecie mieć szansę na naprawdę świetne tytuły!

tami_III_okl

 

W konkursie Qultury słowa możecie wygrać trzecią część przygód Tami stworzoną przez Renatę Klamerus Tami z Krainy Pięknych Koni. Magiczna Kapadocalndia. Opiszcie swoje magiczne wakacje. Odpowiedź prześlijcie na adres: qulturaslowa@gmail.com z dopiskiem „Tami”.

 

 

Bajkowir przygotował aż dwa konkursy z tym samym tytułem – Wróżka z Gwiezdnego Pyłu Leny Wolskiej. Jeden z nich znajdziecie na fanpage’u, w zadaniu konkursowym musicie podzielić się tytułem swojej ulubionej bajki. Drugi konkurs wraz z recenzją książki ogłoszony został na blogu bajkowir.blogspot.com. Po przeczytaniu chociaż fragmentu recenzji przekonajcie blogerki, dlaczego akurat do Was powinien trafić egzemplarz tej pozycji.

Wrozka_z_gwiezdnego_pylu_okl

 

 

 

Kolejne rozdziały dotyczą pojęć, których nasza mała bohaterka uczy się pod okiem swojego mentora. Jest to rozwiązanie ciekawe z dwóch powodów – po pierwsze pojęcia zaczynają się na kolejne litery alfabetu, po drugie – w wielu przypadkach są to pojęcia abstrakcyjne, których sens często trudno wytłumaczyć młodemu człowiekowi. Być może publikacja Leny Wolskiej w tym pomoże. Absolut, harmonia, intuicja – wbrew pozorom nie tak łatwo zbudować definicje, które będą przystępne dla dzieci.