Nasz zespół

Katarzyna Dambiec

Menedżer procesu wydawniczego

Absolwentka historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz zarządzania projektem Wyższej Szkoły Bankowej. Po studiach przez trzy lata była koordynatorem projektów edukacyjnych przybliżających dzieciom i młodzieży najnowszą historię Polski. Była współorganizatorem wystaw oraz konferencji dotyczących Zimnej Wojny.

W 2012 roku postanowiła połączyć swoją miłość do książek z pracą i rozpoczęła przygodę w wydawnictwie Novae Res. Zarządza procesem publikacji książki, kontaktuje się z autorami, koordynuje prace zespołu grafików i redaktorów. Czuwa nad prawidłowym przebiegiem prac zmierzających do stworzenia książki. W wolnych chwilach zajmuje się również składem komputerowym książek.

Prywatnie wychowuje córkę Zosię i bezskutecznie uczy posłuszeństwa psa Gucia. Nałogowo kupuje książki, głównie kryminały i biografie. Fanka twórczości Jo Nesbo i Rammsteina. W wolnych chwilach biega, jeździ na koncerty i planuje nowe tatuaże. Weekendy najchętniej spędza z przyjaciółmi przy planszówkach i dobrym (kwaśnym) piwie.