Czy wierzycie w Wyrocznie i inne Media?

To pytanie warto sobie postawić zanim sięgniecie po tę książkę. Ostrzegam, nie jest to kolejna banalna książka o słodkich wampirkach i puszystych wilczkach. Pełna niebezpieczeństwa fabuła zadziwia sobą czytelnika.

978-83-8083-116-2Główna bohaterka, o której nie wiemy prawie nic jest normalną nastolatką, chodzącą do liceum i mieszkającą z przybranymi rodzicami. Niestety nie znamy jej przeszłości i wyglądu. Natomiast nasza wiedza sprowadza się do tego, że Angelika ma pewien dar, który nie pozwala jej funkcjonować, jak normalnemu człowiekowi. Angel bowiem widzi duchy, lecz nie są to zwykłe milusińskie duszyczki. Złe, bądź dobre przychodzą do dziewczyny dzień i noc. Po co? Ano po to, aby odesłać je do innego świata. Pewnego razu nasza dorosła Angel ma styczność z takim duchem, który jest tylko małą dziewczynką. Jak wielkim zdziwieniem okazuje się, że owa dziewczynka po egzorcyzmie nie idzie ani do nieba, ani do czyśćca. Tymczasem życie nastolatki biegnie własnym torem. Dziewczyna spotyka się z przyjaciółkami i nawet chodzi regularne do szkoły. Do czasu…

Do czasu, kiedy w jej pokoju zaczynają znajdować się na podłodze wypalone papierosy, a ich smród roznosi się po cały pomieszczeniu. W szkole, w mieście, bądź w sklepie tajemnicza osoba podąża za nią krok w krok, prawdopodobnie mężczyzna.

Pewnego razu, będąc na imprezie nieopodal swojego domu, Angel popada w nieciekawe towarzystwo. Zaczyna się upijanie do nieprzytomności i palenie trawki nieznanego pochodzenia. Wychodząc na czyste powietrze dziewczyna staje oko w oko  z niebezpiecznym mężczyzną, który chce, jak najszybciej ją zabić. W tym właśnie momencie Angel poznaje, jakie naprawdę ma moce poza widzeniem tylko duchów i poznaje tajemniczego prześladowcę.

Jak skończy się historia dziewczyny, która dowie się potem po co tak naprawdę przyszła na świat?

Moim zdaniem książka napisana bardzo zgrabnie. Choć nie jest jedną z tych naprawdę grubych, to jednak jest coś w niej co urzeka czytelnika. Może moja ocena jest zawyżona, a może nie. Ten dylemat niestety musicie rozwiązać według swojego gustu. Lecz dla tych czytelników, którzy tak, jak ja kochają fantasy i nie tylko, bardzo polecam tą książkę i zapewniam, że nie jest to tylko jeden tom.

Jesteście gotowi na niebezpieczną podróż w głąb innych wymiarów niż tylko nasz?

Ocena: 9/10

Źródło: http://dobrerecenzje.pl/anna-niedbal-zakaz-wyd-novae-res/