Edward Kącki, Mała Basia w kręgu baśni, Gdynia „Novae Res” 2016

Egipt, ze względu na odmienny klimat i kulturę, przyciąga wielu turystów. Obcowanie z osiągnięciami starożytnych cywilizacji, egzotyczne zwierzęta, wiele atrakcji w pięknych hotelach i budowanie atmosfery niezwykłości sprawia, że podróż wydaje się magicznym doświadczeniem. Dorośli będą cieszyć się idealnie ciepłym basenem oraz morzem. Dzieci zachwycą wodne zabawy, egzotyczne zwierzęta.

Wielka przygoda małej Basi w bajecznym świecie zaczęła się od pierwszej wyprawy z dziadkami do tego niezwykłego miejsca. Piękny hotel kusił atrakcjami, a otoczenie inspirowało do tworzenia niezwykłych opowieści. W czasie kolejnej podróży wielki zbieg okoliczności sprawił, że bohaterowie trafili do hotelu przypominającego budynki z baśni. Doświadczenia z podróży przeplatają opowieści. Egipt stał się inspiracją do stworzenia interesujących opowieści dla wnuczki, a następnie spisania ich. Mała, otwarta, zainteresowana światem bohaterka z wielką uwagą słucha przygód dawnych bohaterów. Razem z nią czytelnicy poznają uroki dawnego życia, dowiedzą się jak bardzo niedobre są wojny, wykorzystywanie ludzi, niewola, dlaczego lepiej innych traktować dobrze

Niezwykłe miejsce stało się inspiracją do opowiadania interesujących i pouczających przygodach inspirowanych niezwykłym otoczeniem, historią oraz klimatem. Wakacyjną codzienność uzupełniają opowieści o faraonach, dawnych królestwach, niezwykłej wspólnocie między zwierzętami i ludźmi.

Książkę wzbogacono w zdjęcia z podróży, oprawiono w solidną okładkę. Całość jest niezwykłym pamiętnikiem z podróży, pozwalającym bohaterom podzielić się swoimi wrażeniami z podróży. „Mała Basia w kręgu baśni” to interesująca propozycja dla małych czytelników i słuchaczy. Zawiera wszystko to, co dzieci lubią najbardziej: opowieść o innym dziecku, przygody dawnych postaci i zwierząt, baśniowy klimat. Lekturę polecam przedszkolakom i uczniom początkowego nauczania.

źródło: annasikorska.blogspot.com/2016/07/edward-kacki-maa-basia-w-kregu-basni.html