Naszym zdaniem książka to najlepszy prezent. Dla każdego i na każdą okazję.

Ten cykl jest dla wszystkich Mikołajów, którzy jeszcze zastanawiają się, co podrzucić pod choinkę.

 

Do obdarowania macie Babcię lub Dziadka? Oto nasze propozycje:

niepewnosc_wspomnienia_okl

„Niepewność. Wspomnienia z wojny” Aleksander Ławski

„Ludzie w czasach wojny pomimo biedy, brudu, głodu i nienawiści względem wroga żyli dla idei życia, ojczyzny, miłości, przyjaźni czy też religii. W imię obrony wyznawanych ideałów byli w stanie poświęcić nawet własne życie… Podobne cechy znalazły się także w książce Aleksandra Ławskiego. Lekturę przeczytałam jednego wieczora, jednym tchem.”

ksiezycova.pl

978-83-7722-875-3 978-83-7722-883-8

„Kresowa opowieść” Edward Łysiak

„Edward Łysiak zbierał materiały do swej powieści około 10 lat. Słuchał wspomnień, relacji, spisywał pieśni ludowe, wierzenia, obyczaje. Z tego powstał rzetelny, autentyczny obraz ówczesnej rzeczywistości. Taki, jakiego nie ukaże nam żadna lekcja historii, żadne naukowe źródło. Pisarz przybliża nam szerokie tło stosunków polsko- ukraińskich, ogrom okrucieństwa zbrodni ludobójstwa, jakie miały miejsce w latach 1943/44 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Lektura wzruszająca, wstrząsająca. Tłumaczy wiele, co jeszcze dziś niezrozumiałe pozostaje w relacjach polsko- ukraińskich dla obydwu narodów.”

literackiekresy.blogspot.com

978-83-8083-104-9

„Zapach szkoły” Maria Kordykiewicz

„Z książki bije niesamowite ciepło. Pani Maria przytacza różne anegdoty z czasów kiedy sama była uczennicą (z koleżankami organizowała pokazy mody na przerwach w sali, robiła różne psikusy nauczycielom, a nawet dzieli się z czytelnikiem sposobami na ściąganie), jak i wtedy kiedy została nauczycielką (przywołuje z pamięci wycieczki organizowane ze swoimi uczniami, na które sami zarabiali np. zbieraniem kamieni).

Sama pani Maria jawi się jako wspaniała, ciepła kobieta, która widać, że znajduje się w odpowiednim czasie i miejscu. Pracuje z pasją, z powołaniem, nikogo nie pomija i przede wszystkim umie zjednywać sobie ludzi, z którymi później współpracuje. Ma zarówno świetny kontakt z uczniami, jak i ich rodzicami.”

www.paulinakaleta.com

978-83-7942-944-8 978-83-7942-946-2

„Szepty i tajemnice” Agnieszka Janiszewska

„Właśnie skończyłam czytać pierwszy tom, od którego nie mogłam się oderwać. Wzruszająca historia napisana pięknym językiem.
Pięć gwiazdek to stanowczo za mało…
Szósta gwiazdka za fantastycznie wplecione w fabułę fakty historyczne.”

Katarzyna Rowińska

Zapomniany-geniusz_okl

„Zapomniany geniusz” Tomasz Pospieszny

„Książkę czytało mi się niczym najlepszą powieść sensacyjną – życie profesor Meitner (swoją drogą osiągnąć ten stopień naukowy w tej dziedzinie i tych czasach…) byłoby świetnym materiałem na film. Autor biografii przedstawił życie tej uczonej w taki sposób, że nie mogłam się oderwać od lektury. Język mimo nieuniknionych specjalistycznych terminów nie sprawiał mi trudności w odbiorze. Często przytaczane fragmenty listów Lise czy jej przyjaciół nadawały całości bardziej osobistego, intymnego wymiaru. Podobnie dołączone zdjęcia – na tak wielu sama w męskim gronie, bardzo wymowne.”

co-przeczytalam.blogspot.com

karol_muchowicz_okl

„Karol Muchowicz. Wynalazca zamka na płaski klucz typu Yale” Małgorzata Machnacz-Zarzeczna

„Interesujący dla czytelnika, może być też fakt, w jaki sposób Karol opatentował swój wynalazek? I dlaczego czynił to, w różnych krajach oraz który z nich był pierwszym, który go opatentował? Jeśli, ktoś ciekawy, to odsyłam do lektur. Tam wszystko jest z mistrzowską precyzją opisane, wraz z wszelkimi datami, tyczącymi się tej sprawy. Autorka, również wzbogaciła książkę o notki humorystyczne z „Tygodnika Humorystyczno-Ilustrowanego”, z końcówki XIX wieku. Warto zapoznać się z ich treścią, sprawdzając jednocześnie, co bawiło społeczeństwo ówczesnych czasów. Sprawdzając, czy poczucie humoru w nas ewoluowało wraz z upływem kolejnych stuleci.”

www.begoodart.com

Zapraszamy na zakupy na zaczytani.pl