To coś innego niż audiobook. To słuchowisko. To impresja na temat książki „Zdobywcy oddechu” według Sebastiana Piotra Krawczuka.

Korzystając z gruntownego wykształcenia muzycznego Sebastiana, chciałem dać mu pole do popisu, tekstowo będąc tylko wybrzmiewającym gdzieś w trakcie nagrań narratorem, tłem jego niezwykłych utworów – mówi o założeniach projektu Przemysław Piotr Kłosowicz. Standardowym podejściem do audiobooków jest to, by podkreślać znaczenie tekstu, świadomie odsunąłem się na drugi plan, bo wierzę, że takie podprogowe, nienarzucające się podawanie tekstu słuchaczowi, który skupiony jest przede wszystkim na niezwykłej muzyce, pozwoli mu lepiej wczuć się w klimat, zawładnie jego emocjami.

Prezentujemy więc państwu trzy kompozycje, w których fragmenty tekstu „Zdobywców oddechu” są zaledwie jedną ze składowych nagrań, będąc jednocześnie podstawą do dalszych rozważań nad życiem. Właśnie w tym punkcie spotykamy się z Sebastianem w temacie inspiracji, gdyż dla mnie również najważniejszy jest człowiek i jego uczucia. Udało nam się wykorzystać wiele talentów Sebastiana, który skomponował muzykę, wyprodukował nagrania oraz jako lektor przemawia do słuchaczy swoim niezwykle przyjemnym barytonem.”

Jedną z tych kompozycji prezentujemy poniżej, po więcej odsyłamy na stronę autora.

Przyjemnego słuchania!