Kwiecień będzie obfitował w wiele spotkań z naszymi autorami. Pierwsze spotkanie już dziś!

 

Franciszek Szczęsny, dziś (13 kwietnia) o godzinie 18.15 spotka się ze swoimi czytelnikami w Bibliotece na Strzyży w Gdańsku.

W swoim dorobku literackim ma publikacje o tematyce historycznej, wojskowej i obyczajowej, zawsze umiejscowione na Pomorzu. Ostatnia jego książka to Ostatni szaman Pomorza, która przenosi nas na dawne tereny dzisiejszego Pomorza w skomplikowany i burzliwy okres przełomu XIII i XIV wieku do niewielkiej, skrytej wśród jezior i lasów słowiańskiej osady zwanej Siedem Jezior.

Grzegorz Gołębiowski zawita do Poznania. Jego spotkanie autorskie odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej, początek godzina 12.30.

Grzegorz Gołębiowski, profesor dr hab., ekonomista. Jego najnowsza książka to Cień przeszłości, gdzie znajdziemy tajemnice Dolnego Śląska, zagadkową walizkę, na którą polują niebezpieczni ludzie, i dwójkę bohaterów uwikłaną w gąszcz niecodziennych zdarzeń. Jest także autorem sagi rodzinnej i historii miejscowości.

 

Spotkanie z poetką Moniką Sylwią Ziemann i ilustratorką Grażyną Rigall, autorkami książki Kotek Psotek, Karuzela, Kołowrotek odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 11.00. Spotkanie organizowane jest w ramach Weekendu Księgarń Kameralnych. Miejsce — Ambelucja w Sopocie.

Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonają karuzele z papieru.

Agnieszka Lingas-Łoniewska rozpoczyna trasę promującą dylogię: Kiedy zniknę i Kiedy Wrócę.

 

20.04. godz. 18.00 – Empik Wrocław Renoma (premiera dylogii połączona z występem zespołu All the Wrong Ways)

23.04. godz. 18.00 – Poznań, Empik Plac Wolności

25.04. godz. 18.00 – Łódź, Empik Manufaktura

27.04. godz. 18.00 – Katowice, Empik Silesia

 

Kolejne spotkanie z Joanną Baran i Marą za niecałe dwa tygodnie, a dokładnie 25 kwietnia (środa). Zapraszamy do ProMedia w Szczecinie na godzinę 18.00.

Joanna Baran jest szczecinianką. Pisze od wczesnych lat szkoły podstawowej. Mara to jedna z wielu części opowieści o Michelle Simmons. Autorka porywa czytelnika w podróż między planetami, na spotkanie z klonami i postaciami humonaidalnymi, proponuje wartką akcję i towarzystwo wojowniczej głównej bohaterki, żyjącej w świecie pełnym elektronicznych bytów, liczących po trzysta lat postaci humanoidalnych, wormiaków oraz dronów bojowych.

Wydarzenia związane z naszymi autorami możecie śledzić na naszym facebookowym profilu.