To nie jest kolejna książka napisana o miłych i uprzejmych ludziach. Fabuła w atmosferze ciężkiego metalu.

Szesnastoletnia Leah jest wilkołakiem, co prawda nie alfą lecz prawie najsilniejszym wilkiem ze stada.  Z całej watahy tylko ona jedna jest dziewczyną lubiącą czytać i pisać fantastyczne książki. Mieszka w starym bloku wraz z ojczymem i matką, którzy są piekielnie nadopiekuńczy. Czasami ta nadgorliwość przysparza nastolatce bardzo dużo kłopotów.  Jednak nasza Leah nie jest też całkowicie bez winy. Niecierpiąca dzieci i zrażająca do siebie ludzi na około, bardzo szybko daje się polubić przez czytelnika. Dziewczyna na oko bardzo niemiła, lecz przy bliskim spotkaniu można umrzeć ze śmiechu. Natomiast jej wataha jest bardzo wyjątkowa. Sami chłopcy, w dodatku starsi i metalowcy. Jak to często bywa z wilkołakami, uwielbiają biegać w nocy po lasach, lecz w pewnym sensie strzegą też miasta. Ich alfa to biały wilk, potocznie zwany albinosem, w życiu normalnym, jak i pod postacią wilka. Leah uwielbia być wilkiem, na dodatek u jej boku w chwilach zagrożenia pojawia się demon, który pomaga jej w przetrwaniu, lub po prostu jest cichym obserwatorem sytuacji. Każdy z wymienionej watahy nosi imiona zaczerpnięte ze „Zmierzchu”, jednak w rzeczywistości noszą polskie normalne imiona. Pewnego razu do miasta przybywa tajemniczy chłopak, w wieku młodej wilczycy, no może starszy. Jest potencjalnym zagrożeniem nie tylko dla ludzi, lecz także dla grupki wilkołaków. Nie tylko nieuchwytny, ale i posługujący się magią z możliwością zmienienia się w potężnego białego wilka. Pewnego razu szkoła nastolatki zostaje  podpalona i wszystkie podejrzenia wskazują na tajemniczego przybysza.

Uszkodzona_dusza_oklNiedługo po tym następuje bliskie spotkanie pod ziemią, Lei i chłopaka. Dziewczyna dowiaduje się, że wszystkie zniszczenia i zabójstwa są ze względu na nią. Później tylko następuje trzęsienie ziemi i całkowita ciemność.

Kim jest niebezpieczny nieznajomy i dlaczego twierdzi, że ma związek z szesnastoletnią Leą?

Książka, która już na samym początku zyskała moje uznanie. Czarny humor bohaterki i sytuacje, w których się znalazła bardzo mnie bawiły przez całą fabułę. Nawet sama Leah pomimo swojego sarkastycznego charakteru bardzo przypadła mi do gustu.

Cała książka jest utrzymywana w klimacie metalu i punku. Mnie oczywiście to nie przeszkadza.

Książka naprawdę świetna. Okładka też ma swój wkład w moją ocenę. Prosta i niekolorowa dobrze wpasowuje się w fabułę. Jest to dopiero pierwszy tom przygód nastoletnich wilkołaków.

Czy jesteście gotowi poznać świat inny niż te w, których wilkołaki są miłe, nie mają problemów i znajdują miłość?

Ocena: 10/10

Źródło: http://dobrerecenzje.pl/ada-katarzyna-szewczyk-uszkodzona-dusza-wyd-novae-res/