Anna Garbolińska, O prawie rozmowy z użyciem głowy, il. Paulina Wyrt, Gdynia „Nowae Res” 2014

Prawo jest nudne i skomplikowane – tak na liczne ustawy patrzy większość ludzi. Brak ich znajomości nie zwalnia nas z ich przestrzegania, dlatego bardzo ważne jest, aby nasze maluchy wcześnie zapoznały się z jego tajnikami. Jak to zrobić? Przecież nie będziemy kazali naszym maluchom czytać kodeksów. Anna Garbolińska przychodzi z pomocą wszystkim rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy chcą przygotować dzieci do świadomego dorosłego życia. „O prawie rozmowy z użyciem głowy” to opowieść ciekawskiej Lili, która poza zabawą, nauka w szkole i upragnionymi wakacjami na wsi zadaje wiele interesujących pytań, na które czasami trudno odpowiedzieć. Na szczęście ma bardzo cierpliwą i znającą temat mamę, która wprowadzi nas w świat zawiłości prawnych. Lila dzięki swemu wścibstwu, przejęzyczeniach i ciekawości pozna podstawy prawa.

Twarda okładka, interesujące ilustracje przypominające mangę połączoną z Timem Burtonem (o dziwo bardzo pozytywny rezultat) i śliskie strony sprawią, że nasze pociechy będą chętnie sięgały po tę książkę.

o_prawie_rozmowy_oklDzięki „O prawie rozmowy z użyciem głowy” naszym dzieciom w przystępny i humorystyczny sposób autorka przybliży trudne zagadnienia. To sprawi, że lepiej zrozumieją temat i będą mogły zabłysnąć w szkole. Szczególnie polecam wszystkim dzieciom w wieku szkolnym. Ponieważ język jest prosty mogą po nią sięgnąć nieco młodsi czytelnicy.

źródło: http://annasikorska.blogspot.com/2015/02/anna-garbolinska-o-prawie-rozmowy-z.html