Magiczne opowieści: Bajki Ezopa Wierszem Mirosława Krzyszewskiego oraz Zimowa rozłąka kurczaka i myszki Katarzyny Boroń

Trzeba przyznać, iż wydawnictwa nieustannie zaskakują mnie nowymi książeczkami dla najmłodszych. Pod tym względem Novae Res spisuje się genialnie! Dzięki nim nowe talenty mają szanse udowodnić swą wartość, a przy okazji zabrać nas w niezapomniany świat marzeń!
zimowa_rozlaka_kurczaka_oklTym oto sposobem na polski rynek wstąpiły dwie pozycje – jedno całkowicie nowe; drugie – odnowione. Mowa tutaj o debiucie dwóch autorów – Katarzyny Boroń, której baśń „Zimowa rozłąka kurczaka i myszki” nieco nas „ochłodzi” w te słoneczne dni, natomiast Mirosław Krzyszewski przypomni o dobrze znanych bajkach Ezopa.
„Zimowa rozłąka kurczaka i myszki” to urocza opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy – poznając się na jesieni – bardzo się polubili. Jednakże zmienne pory roku zapragnęły sprawdzić ich przywiązanie, więc gdy nadeszła zima mała myszka została uwięziona w swoim domku. Czy ich przyjaźń sprawi, iż na nowo się spotkają? Czy przetrwa?
„Bajki Ezopa Wierszem” to odnowienie opowieści cenionego na całym świecie greckiego bajkopisarza, żyjącego jeszcze przed naszą erą. W książeczce znajdą się takie tytuły jak: Dwa koguty, Komar i byk czy Żółw i zając. Jednakże – tym razem – są opowiedziane rymowanym wierszem!
Już raz spotkałam się z podobnym zabiegiem, co wykonał Mirosław Krzyszewski przy okazji lektury „Baju baj bajki z baśni” Anny Piniańskiej-Kordyś. Bardzo lubię takie zabiegi, gdzie na nowo poznaję coś dobrze znanego, dlatego i tym razem jestem jak najbardziej na tak!
Obie publikacje bardzo przypadły mi do gustu. Są to krótkie, miłe opowieści, które niosą ze sobą przepiękne przesłanie dla najmłodszych. A w dodatku wewnątrz znajdziemy robiące wrażenie bajkowe ilustracje! Polecam!