Serdecznie zapraszamy na nową autorską stronę Eweliny Mazurek, autorki „Ziarenka prawdy”.

DSC_5319_1-768x1024„Z wykształcenia jestem inżynierem materiałowym co mogłoby wskazywać, że pisząc książki dla dzieci rozminęłam się z powołaniem.

Odpowiem trochę przewrotnie, i tak i nie. Zamiłowanie do nauk ścisłych, głównie do fizyki i chemii odbija się w moich bajkach inspirując mnie do tego aby opisywać wykreowany świat również ich językiem. Rozważać w nich naukowe tajemnice opisując je w bajkowy, abstrakcyjny sposób. Do tego dochodzi moja fascynacja psychologią, poznawaniem ludzkiej natury oraz słabość do rękodzieł. Ta ostatnia skłoniła mnie do własnoręcznego malowania ilustracji do książek.

Uważam, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych, a odkrywanie siebie, swoich talentów jest rzeczą niezmiernie trudną, ale najważniejszą jaką mamy do wykonania. Jestem tego przykładem, bo odkrywanie siebie, kawałeczek po kawałeczku do tej pory było dla mnie niezwykle bolesnym i żmudnym procesem. Odnalazłam siebie i wewnętrzny spokój pisząc bajki i tworząc do nich ilustracje. Chociaż nigdy wcześniej nie przeszło mi nawet przez myśl, że mogłabym pisać i malować, ponieważ były to moje dwie Achillesowe pięty, to w rezultacie okazały się one moją największą pasją i drogą do serca.” – pisze Ewelina.

Na swojej stronie umieszcza opowiadania i informacje o swoim świetnie przyjętym debiucie literackim.

Czy zanurzysz się W Krainę Marzeń?