Rzeczywistość polskich blokowisk? Przemoc i czuły seks. Szpetność gierkowskich mieszkań i piękno marzeń młodzieży. Pogarda dla bliźniego i fascynacja Absolutem. Nowa polska rzeczywistość jest kolorowym straganem idei, na którym ortodoksyjna religijność sąsiaduje z przeświadczeniem o bezsensowności egzystencji, troska o dziecko z wychowawczym terrorem, a poszukiwanie miłości z pragnieniem śmierci. W takiej właśnie pełnej pęknięć i sprzeczności Polsce żyje Krzysztof – człowiek, który mozolnie próbuje wykuć swoją tożsamość.

 

Autorka napisała bardzo realistyczną książkę, która w pełni oddaje życie na polskich blokowiskach. Życie Krzysztofa nigdy nie należało do sielankowych, łatwych i idyllicznych. Wychowywany przez ciężką rękę ojca, mozolnie walczący o jego uznanie w rezultacie powiela jego schemat – to tylko fragment recenzji Nie oceniam po okładkach. Całą recenzję znajdziecie na nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com

Autorka „Żelbetonu” będzie dziś gościem Radia Żak. Nastawcie radioodbiorniki lub skorzystajcie ze strony internetowej www.zak.lodz.pl. Początek rozmowy godz. 16.15.