Kiedy czegoś mocno chcesz, świat Ci sprzyja i zazwyczaj to przychodzi, tylko Ty już nie czekasz. Przekonała się o tym bohaterka powieści Zawirowania Marlena, która przy całym swoim udanym małżeństwie, zadowoleniu z pracy i życia, bardzo pragnęła mieć dziecko. Czy los się do niej uśmiechnął, a może zakpił? Przekonajcie się sami.

Być kobietą, być matką?

Marlena ma kochającego męża, ładne mieszkanie, pracę, która lubi oraz swoją przyjaciółkę Martę, która jest na wyciągnięcie ręki. A jednak czegoś jej brak. Nie może zajść w ciąże, pragnie dziecka coraz bardziej. Po wielu próbach razem z Mikołajem decydują się na adopcję i tu los płata im pierwszego figla. Mimo adopcji nie mogą być rodzicami dla małego Dominika. Dlaczego, czy spróbują kolejny raz?

Bohaterka lubi swoje życie, uważa się za szczęściarę, która wygrała los na loterii mając takiego męża jak Mikołaj. W porównaniu z Martą, która zmaga się z alkoholizmem partnera i ciągłym brakiem pieniędzy na dom i dzieci, nie może narzekać.

Mimo ryzyka Marlena z Mikołajem dalej chcą mieć dziecko, chcą się spełnić jako rodzice, czy podejmą kolejną próbę? Co przyniesie im życie?

 

 

O niespodziewanych zwrotach akcji przeczytacie w dalszej części recenzji czytaj-na-walizkach.pl.