Naszym zdaniem książka to najlepszy prezent. Dla każdego i na każdą okazję.

Ten cykl jest dla wszystkich Mikołajów, którzy jeszcze zastanawiają się, co podrzucić pod choinkę.

Dzieci najwytrwalej czekają na Mikołaja. U nas znajdziecie naprawdę dobre propozycje, by wywołać uśmiechy na małych buziach!

 

„Detektyw Tufnell i Balon” Magdalena Gabinet, Agnieszka Jaglińska

detektyw_tufnel_okl_

„Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książeczka. Co prawda z taką formą przyszło mi się zapoznać po raz pierwszy, ale bardzo się cieszę, świetna sprawa! Książeczka jest rewelacyjną pozycją do przyjemnego uczenia się języka angielskiego.”

nietypowerecenzje.blox.pl

 

„Ziarenko prawdy” Ewelina Mazurek

ziarenko-prawdy_okl

„Czytając tę baśń na pewno znajdziemy się na łonie natury, poczujemy smak jagodowego ciasta i ciepłego kakao oraz uzmysłowimy sobie jak niewiele potrzeba aby poczuć radość ze wspólnego przebywania.”

Elżbieta Laszczak

 

„O prawie rozmowy z użyciem głowy” Anna Garbolińska

o_prawie_rozmowy_okl

„Niektóre prawne terminy przyprawiają o zawrót głowy nawet studenta dumnie brzmiące kierunku prawo, a co dopiero dziecko, które nie skończyło jeszcze 15 lat…W szkole tego jeszcze nie uczą, a już pewne rzeczy można gdzieś tam zasłyszeć i jak tu wytłumaczyć, że ciocia zasiedziała swoją działkę? I czemu nieruchomość to nie jest chomik, który śpi? Wielu z nas wie, że dzieci od pewnego wieku zaczynają wypytywać o wszystko, co im przyjdzie do głowy – i bardzo dobrze! Ale jak tu odpowiedzieć na ten natłok zagadnień i to w dodatku tak, aby dziecko zrozumiało? Anna Garbolińska ułatwia trochę tematykę prawną w tej książeczce.”

www.zukoteka.pl

 

„Psikusy Tigusa” Maria Cecylia Rajchel  (ilustrował E. Lutczyn)

978-83-7722-538-7

„Świetna lektura dla dzieci, rodziców i …. nauczycieli. Bajka w pewnym sensie uniwersalna, nie tylko dydaktyczna, ale przy tym również terapeutyczna (terapia śmiechem…i nie tylko). Niezbędna pozycja literatury dzicięcej w domowej biblioteczce, ale również „obowiązkowa” w bibliiotece szkolnej i tzw. działach dziecięcych bibliotek publicznych.”

Adam Piskor

 

„Mały Książę ze strychu” Janusz Włodarczyk

978-83-7942-849-6

Mały Książę ze strychu może spodobać się naprawdę każdemu fanowi sławnej na cały świat pozycji, o ile tylko czytelnik pozwoli sobie leciutko przymknąć powieki i nie zwracać uwagi na wszelkie różnice. Różnice będą, to normalne, szczególnie jeśli ktoś będzie się ich doszukiwał. Zamiast tego lepiej skupić się na podobieństwach do pierwowzoru, bowiem autor odtworzył najdokładniej jak tylko mógł nie tylko klimat, ale także i styl i język Exupery’ego. Dzięki temu ta niepozorna książeczka może nieustannie nas zaskakiwać!”

wymarzona-ksiazka.blogspot.com

 

„Przygody Telepatka i Melepetka” Magda Bielicka

przygody_telepatka_melepetka_okl

„Świetna książka dla dzieci, ale również dorośli znajdą wiele przyjemności w czytaniu jej. Niesamowite przygody dwóch gryzoni z Mysiej Norki, mieszkających w wiejskim domku, w przytulnym mieszkanku ukrytym w dziurze ściany. Często szybciutko migną uważnemu obserwatorowi w zakamarkach kuchni w poszukiwaniu smacznego pożywienia. Ciekawi świata, choć z dużymi obawami, to i tak chętnie wyruszają w dalekie podróże, do centrum miasta i jego przedmieść. Bracia żyją w wielkiej zgodzie i miłości, wzajemnie się wspierają, pomagają i troszczą o siebie. Melepetek, bardzo żywiołowy i szybki w czynach, typowy marzyciel, nastawiony na nieustanne poznawanie czegoś nowego. I Telepetek, najpierw myślący, później działający, lubiący mieć z góry określony plan, rozsądny i zaczytany w książkach.”

bookendorfina.blogspot.com

 

Zapraszamy na zakupy na zaczytani.pl