Naszym zdaniem książka to najlepszy prezent. Dla każdego i na każdą okazję.

Ten cykl jest dla wszystkich Mikołajów, którzy jeszcze zastanawiają się, co podrzucić pod choinkę.

Statystycznie to kobiety w Polsce czytają więcej. Poza tym częściej wymieniają się wrażeniami na temat przeczytanych książek. Z tego wniosek, że łatwiej dobrać im literaturę.

Ale jeśli Twoja koleżanka nie powiedziała Ci, czy woli romanse czy kryminały, jeśli mama czyta i to i to, jeśli ciocia z Ameryki w ogóle nie jest na bieżąco z polską literaturą, pomożemy Ci wybrać najlepsze dla każdej z nich.

Trzydzieści krótkich opowiadań o miłości – Janusz Niżyński

trzydziesci_krotki_opowiadan_o_milosci_okl

„Każda z opisywanych miłości jest inna. Niektóre z nich zresztą można nazwać zakochaniem czy zauroczeniem, a więc dopiero preludium, że pozwolę sobie użyć muzycznej terminologii, a muzyki też w tych opowiadań wiele… Jest to zatem preludium do prawdziwej miłości, która, niestety, nie zawsze nadejdzie. Nieważne zresztą, jak nazwiemy to uczucie, każdy z nas potrafi się w nim zatracić.”

czytelnicze-zacisze.blogspot.com

Słodko-gorzka – Marta Malek

Slodko-gorzka_okl

„Muszę przyznać, że autorka dokonała czegoś niemożliwego. Sprawiła, że zaczęłam popierać niemoralne zachowanie bohaterki, chociaż jestem zagorzałą przeciwniczką grania na dwa fronty. A jednak tym razem złamałam swoje zasady, przymknęłam oko na jej potajemne schadzki i kibicowałam w jej drodze do szczęścia. Jak to się wszystko skończyło? Historia do samego końca jest nieprzewidywalna. Kiedy wydaje nam się, że wszystko zmierza ku dobremu, nagle coś się sypie, a gdy niespodziewane los rzuca bohaterom kłody pod nogi, dziwnym zbiegiem okoliczności wychodzą z kłopotów. Taka sinusoida, czyli raz na wozie raz pod wozem.”

cyrysia.blogspot.com

Na szczycie. Gra o miłość – K.N. Haner

na-szczycie_okl

„To powieść, która zachwyca, wciąga i hipnotyzuje swoją zmysłowością oraz kalejdoskopem emocji, których zdecydowanie tam nie brakuje. To także powieść pełna zawirowań, piętrzących się problemów i oczywiście MIŁOŚCI wśród gwiazd rocka. Czy może być nudno? Oczywiście, że NIE, autorka już się o to postarała, by miejscami poruszać nas do głębi, innym razem rozśmieszać do łez, a jeszcze kiedy indziej rozpalać do czerwoności. W mojej ocenie to mieszanka idealna.”

kobiecerecenzje365.blogspot.com

Księżyc zza nikabu. Polska muzułmanka w Egipcie – Monika Abdelaziz, Ewa Zarychta

978-83-7942-906-6

„Ewa i Monika piszą bardzo lekko. Bez trudu udaje im się przekazać czytelnikom swoje myśli. W książce nie występują żadne niejasności czy braki. Autorki chętnie wyjaśniają czytelnikowi każdy szczegół, mając świadomość, że wśród nich mogą znajdować się zupełni laicy. Bardzo przyjemnie czytało mi się ich książkę, wiele się nauczyłam i wiele zrozumiałam. Utwierdziłam się także w tym, że bardzo chciałabym odwiedzić i poznać Egipt. Ale nie ten ze zdjęć i pocztówek. Ten prawdziwy.”

sztukater.pl

Trup na trzepaku –  Konstancja Nowicka

978-83-8083-222-0

„Najbardziej w powieści zaintrygowała mnie przyjaźń tak skrajnie różnych od siebie kobiet. Jestem naprawdę zaskoczona, że pomimo dzielących ich różnic, potrafiły ze sobą rozmawiać, wspierać się, a gdy trzeba było, stały za sobą murem i pomagały sobie wzajemnie bez względu na późniejsze konsekwencje. Każda z kobiet jest zupełnie inna, każda kieruje się odmiennymi wartościami, każda inaczej spędza czas wolny (poza  wspólnymi spotkaniami u Bazylii) i każda prowadzi inny styl życia. A jednak coś je do siebie przyciągnęło.”

wielbicielka-ksiazek.blogspot.com

Anna German: Uśmiechaj się – Volga Yerafeyenka

978-83-7942-165-7

„Bo Gwiazdą trzeba umieć być, trzeba mieć nie tylko swoje pięć minut, ale i klasę. Piękna to lektura, która zmusiła mnie do refleksji nad ewolucją showbiznesu, nad charakterami sławnych piosenkarek. Anna na ich tle niezwykle błyszczy. Bo umiała być zwyczajna, nadzwyczajnie utalentowana. Książkę polecam i dodam, że wspaniale się ją czyta słuchając utworów Anny German. To daje niesamowite przeżycia.”

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

W rytmach charlestona – Grzegorz Piórkowski

w_rytmach_charlestona_okl

„To opowieść mocno osadzona w realiach przedwojennej Warszawy, Grzegorz Piórkowski z pietyzmem oddał atmosferę tamtych lat, nie zapominając także  drugim planie, jakim są warszawskie kawiarnie, cukiernie i ulice. Z bohaterami przemierzamy dawną Warszawę, widzimy ją ich oczyma, a jest co i przede wszystkim kogo oglądać. Znane postacie grają epizodyczne role w tej historii, ale wzbogacają ją, chociaż pierwszoplanowe bohaterki nie pozwalają  zepchnąć się w cień, to one są siłą napędową fabuły. Rezolutne gimnazjalistki śledzą, prowadzą dochodzenie i obmyślają plan ratowania Zuli Pogorzelskiej, a czytającym pozostawiają trzymanie kciuków za ich misję.

takijestswiat.blogspot.com

seria Szukaj mnie wśród lawendy – Agnieszka Lingas-Łoniewska

978-83-7942-697-3 978-83-7942-518-1 978-83-7942-234-0

„Czytając historię Zuzanny, niemal czułam oszałamiający zapach lawendy a oczami wyobraźni widziałam fioletowe połacie kwiatów. Fabuła osadzona w pięknej Chorwacji porwała mnie i dała namiastkę wakacji. A dodam, że nie miałam jeszcze okazji zwiedzania tego państwa.”

zytelnicza-dusza.blogspot.com

Zapraszamy na zakupy na zaczytani.pl.

Przypominamy, że do 14 grudnia wszystkie książki w cenie 20 złotych!