Wyścig z czasem ruszył! Do 10 lipca masz czas przyłączyć się do czytelniczej zabawy.

 

Siedem dni to siedem wyzwań, z którymi musisz sobie poradzić. Nie czekaj, rozszyfruj zadania i bierz się za czytanie!

Postanowiliśmy Wam trochę pomóc i nakierować na odpowiednie lektury.

 

bookathon

 

OTO NASZE PROPOZYCJE NA TYDZIEŃ CZYTANIA:

 

Dzień 1. Książka, w której ważną rolę odgrywają zwierzęta to „Wszystko wina kota! Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. James to rudy kot Lidki, głównej bohaterki, przez którego wiele niespodziewanych rzeczy się wydarzyło.

Dzień 2. Książka o przyszłości – proponujemy „Kukiełki i dusze Wojciecha Terleckiego. Wysoko rozwinięta technologia, skomplikowane systemy, łącza przenoszące bohaterów do alternatywnej rzeczywistości, samosterujące się maszyny, badania kliniczne, eksperymenty balansujące na granicy etyki i prawa, wskrzeszanie umarłych i klonowanie ludzi – to wszystko znajdziecie na kartach tej powieści.

Dzień 3. Zła Książka albo może interpretować to jako książka pełna ZŁA. W „Pamiętniku diabła Adriana Bednarka możemy poznać myśli seryjnego zabójcy-potwora i zobaczyć jak rodzi się zło.

Dzień 4. Książka, która jest biografią – „Żyjemy jeno w snach o sobie Beaty Bużan to historia babci Heleny. To powieść o wojnie i powojennej odbudowie Polski, będących tłem niezwykle poruszającej historii kobiety, która chciała zaznać lepszego życia bez piętna i pogardy w oczach innych ludzi.

Dzień 5. Książką, która porusza temat tabu, a w zasadzie wiele tematów jest książka „Zdobywcy oddechu Przemysława Piotra Kłosowicza. Samotność, depresja, homoseksualizm, zespół downa, z takimi problemami próbują zmierzyć się bohaterowie.

Dzień 6. Niestety żadna z naszych książek jak dotąd nie została zekranizowana, ale niektórzy Chcą Ekranizacji Książki „Zakręty Losu” Autor Agnieszka Lingas-Łoniewska. Kto wie, może kiedyś Zakręty losu będą pasowały do tego wyzwania.

Dzień 7. W sumie co najmniej 1500 stron. Podpowiemy, że „Klątwa przeznaczenia ma ponad 800 stron.

 

Podsumowanie książkowego maratonu na grupie BookAThon Polska.

Wszystkie szczegóły, potrzebne informacje znajdziecie na bookathon.pl

 

Pamiętajcie o jednym – chodzi przede wszystkim o świetną zabawę i radość z czytania!