podwojne_przeklenstwo_oklAndrzej Więckowski, to ciekawski redaktor, który od swojego szefa dostaje pozwolenie na reportaż,  ma on być hitem. Ma  dotyczyć  więzień CIA na terenie Polski, ale co za tym idzie sprawa nie jest łatwa, a naczelny obawia się, że stracą obaj stanowisko. Jednak po długiej chwili przekonywań – udaje się otrzymać zgodę.

Andrzej jedzie na spotkanie ze swoim informatorem, który rzekomo ma materiały dowodowe dla redaktora, które pomogą mu popchnąć dziennikarskie śledztwo do przodu. Do spotkania niestety nie dochodzi, gdyż Kowalski – informator, zostaje wepchnięty pod tramwaj i mocno połamany. To już daje Więckowskiemu do myślenia, co też takiego Kowalski wie, przez co został wrzucony pod tramwaj i o mało nie zginął.

Redaktor nie musi czekać długo. Kowalski dzwoni ze szpitala z prośbą o jak najszybsze spotkanie, gdyż obawia się o swoje życie i zdrowie. Jego zdaniem, ktoś kto chciał się go pozbyć, może szybko chcieć dokończyć robotę.

Czego dowie się Więckowski? Czy zdecyduje się nadal prowadzić w tej sprawie swoje śledztwo? A może nie będzie miał wyboru?

Poznaliście jedną stronę. Teraz czas na drugą.

W czasie gdy w Polsce wydarzyły się te straszne rzeczy, po drugiej stronie Oceanu, na lotnisku w Atlancie ma dojść do zamachu terrorystycznego. Młody Arab – Abdul Alim został wyznaczony do tego zadania. Kiedy jest już przed faktem naciśnięcia detonatora, po rozważeniu wszystkich za i przeciw, decyduje się jednak wycofać i zabezpiecza detonator. Nie udaje się mu jednak uciec, zostaje złapany przez specjalne służby i zabrany do więzienia o zaostrzonym rygorze.

W więzieniu udaje mu się wejść we współpracę z naczelnikiem i tym oto sposobem uniknąć straszliwych męczarni i tortur. Po negocjacjach, Alim ma zostać przerzucony do Afganistanu, a stanie się to z użyciem Polski jako państwa przelotowego.

Książka trzyma w napięciu czytelnika i nie daje o sobie zapomnieć. Nie można tutaj tak po prostu przeczytać dziennie 2-3 rozdziały. Sprawy i wydarzenia są ze sobą tak powiązane, że chcemy poznać dalsze losy bohaterów. Z jednej strony kibicujemy Kowalskiemu, a z drugiej boimy się, że wciągając w całą sprawę Więckowskiego zagraża także jego rodzinie.

To bardzo dobra powieść sensacyjna, z wątkiem politycznym, przeznaczona zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zdecydowanie zaliczam ją do swoich ulubionych.

źródło: dobrerecenzje.pl